Kotvení

Hmoždinka ve zdi nedrží, možnosti jak opravit

Při upevňování poliček, zrcadel a jakýchkoliv dalších prvků na zeď je hmoždinka nepostradatelným pomocníkem. Může se však stát, že hmoždinka ve zdi nedrží dobře. Jak k něčemu takovému dojde? A především: jak takový problém vyřešit?

Jak na osazení nerezového límce na komínovou vložku?

Při rekonstrukci komínu, kdy bylo nutné opravit popraskané lícové cihly a betonovu desku jsem se rozhodl, že použiji na ochranu tepelné izolace vícevrstvého komínu zakončovací kryt hlavice s límcem z nerezavějící oceli.

Jaké vruty do hmoždinek?

Padají vám doma obrazy nebo poličky? Pak jste pravděpodobně podcenili výběr vrutů případně hmoždinek. Naučte se nakoupit ty správné hmoždinky a volit vhodné vruty.

Jak připevnit plastové okno?

S dodržením několika základních zásad zvládne šikovný kutil montáž plastových oken i svépomocí. Co se tedy vyplatí vědět, pakliže si na upevnění oken troufnete sami, bez odborné firmy?

Možnosti, jak připevnit televizi na zeď?

Televizi už dávno není nutné jenom postavit na televizní stolek. S rozmachem plochých televizí došlo k tomu, že ji stále více lidí umísťuje na zeď ve svém obývacím pokoji. Jaké jsou možnosti, jak se dá na zeď připevnit? Podívejte se na to společně s námi.

Jaké jsou možnosti upevnění pergoly ke zdi domu?

Pergola, altánek, terasa, zahradní domek, venkovní posezení atd. atd. ... Zřejmě jeden z mála pojmů a zahradních staveb, které minimálně každému druhému člověku z panelového nebo jiného bytu bez zahrady opravdu chybí. Kdo by si rád nedal na jaře, v létě nebo na začátku podzimu šálek silné kávy, sklenici dobré limonády nebo sklenku kvalitního vína venku, v hezkém a tichém prostředí své zahrady. Nemluvě o sezónních vůních grilovaného masa a jiných pochutin...

Jak správně vybrat kotevní patky na pergolové sloupky?

Rozhodli jste se obohatit svou zahradu pergolou. Pergola je perfektní místo pro posezení s přateli, grilování a další události, Abyste se z pergoly mohli těšit dlouhou dobu, je potřeba správná volba kotvících patek. Správným výběrem zajistíte stabilitu a předejdete plesnivění dřeva. K tomu by došlo při položení trámu na zem. 

Jak zavěsit kuchyňskou linku?

Žijeme v drahé době. Za všechno se platí. A jelikož jsou Češi šetřivý národ, snažíme se sami zaopatřit tak, abychom naše peněženky odlehčovali co nejméně. Je zbytečné shánět a platit lidi, když si vystačíme sami. Ať už rekonstruujete nebo vybavujete nové bydlení, stačí vám k úspěchu šikovné ruce a tento návod.

Jak pracovat s chemickou kotvou?

Bez chemických příměsí a sloučenin by naše společnost nefungovala tak, jak jí známe. Chemie se dostává snad do všech odvětví a sfér lidského bytí. Své využití nachází jak v potravinářském průmyslu, tak i ve zdravotnictví nebo v našem případě ve stavebnictví.

Tento návod se bude týkat využití chemické kotvy a jejího použití v domácím kutilském prostředí. Řešení za pomocí chemického ukotvení je z pohledu aktuálních trendů velice oblíbený způsob se značnou využitelností. Umíte s touto pomůckou pracovat a víte, jaký postup aplikace je nejvhodnější?