Sklo

Jak na zasklívání pomocí sklenářského tmelu?

Asi každý by byl nejraději, pokud by se mu vyhnuly nehody s rozbitými okny. Bohužel ne vždy je to možné, protože vandalové, popř. některé živelní katastrofy se mohou vyskytnout úplně všude. V těchto a dalších případech může dojít k rozbití oken, které je nepříjemné, ale řešitelné. Jednou z možností opravy je využití sklenářského tmelu k zasklívání oken, o kterém se více dovíte v našem článku.

Jak se pozná broušené sklo?

Předpokládám, že lidé, kteří mají zájem o kvalitu a kladou důraz na originál, se v případě skleněných kousků rozhodli pro broušené sklo. Každé stvoření broušeného skla je zároveň originálním a uměleckým dílem. Zmíněné sklo je zdobeno ručně. Netvrdím, že není možné brousit sklo za pomocí automatizovaných strojů. Poté by však ztratilo kouzlo ručního uměleckého díla.

Jak odlepit samolepící tapetu ze skla?

Samolepicí tapety plní na skle nejrůznější úlohy. Ať už jde o estetické, praktické či bezpečnostní využití, chráníte si majetek, stíníte si, znesnadňujete průhled. Druhů tapet je celá řada.  Pokud ta vaše již svůj účel splnila, chcete ji vyměnit za novou, je poškozená nebo už se vám vůbec nelíbí, je třeba tu původní odstranit, a to beze zbytků a bez jakýchkoli škod.

Hlavní přednosti pěnového skla

Pěnové sklo jako relativně nový stavební materiál má zajímavě mnoho variant využití. Jedná se o uměle vyráběné kamenivo, jež vzniká recyklací odpadního, převáženě obalového skla. Obsah tohoto skla je asi 90%, proto je tento produkt řazen mezi ekologicky čistý a nezávadný materiál.

Jak se recykluje papír, sklo, kovy, plasty?

Kontejnery na tříděný odpad najdeme na každém rohu. Přemýšleli jste někdy nad tím, co se děje se skleněnou nebo plastovou lahví, papírovou krabicí či plechovkou potom, co je kontejner vyvezen? Podívejte se, jak se recykluje papír, sklo, kovy i plast.

Co je pěnové sklo?

Pěnové sklo je lehká pórovitá hmota unikátních fyzikálních a chemických vlastností, která má široké spektrum využití v oblasti izolace budov.

Jak vyměnit prasklé sklo u okna, dveří?

Ať už přičiněním nezvedeného uličníka, který naschvál špatně nakopne míč, nebo vlivem skryté konstrukční vady, občas nás zkrátka potká nepříjemnost v podobě rozbitého okna. Ať už přímo vyskleného, nebo pouze prasklého skla. Každopádně nastává situace, kdy je třeba sklo vyměnit. Stojíme před problémem, jak na to.

Jak odstranit lepidlo ze skla?

S potřebou odstranit lepidlo ze skla se setkáte poměrně často. Ať už jsou to zbytky lepidla po dálniční známce, které hyzdí čelní sklo vašeho auta nebo lepidlo, které zbylo na sklenicích po kompotech a zavařeninách, které máte v úmyslu dále používat, budete se chtít  lepidla na skle zbavit. Jak to udělat co nejefektivněji a s nejmenší námahou?

Jak správně řezat sklo?

Výroba skla má v naší zemi dlouholetou historii a tradici. Není divu, že se jím obklopují i naše domácnosti. Ať už jsou to okna, prosklené dveře nebo zrcadla, zůstává sklo stále křehkým materiálem a není žádnou výjimkou, že občas praskne nebo se vysype. Ale proč hned shánět odborníky? Máte-li šikovné ruce (A Češi zlaté ručičky mají!) a kuráž, můžete si sklo vyměnit sami! No jo, jenže jak ho uříznout, aby neprasklo? Pojďme si to říct... Chcete-li ovšem provést dobrou práci, musíte se kvalitně připravit.

Jak vyleštit poškrábané sklo?

Rýhy na skle jsou neduhem poměrně častým, nemusíte kvůli nim však okamžitě s autem do servisu. Ten vám sice bude ochoten sklo bez problémů přebrousit nebo rovnou vyměnit, do peněženky však sáhnete hlouběji.