Plast

Jak připevnit plastové okno?

S dodržením několika základních zásad zvládne šikovný kutil montáž plastových oken i svépomocí. Co se tedy vyplatí vědět, pakliže si na upevnění oken troufnete sami, bez odborné firmy?

Jak odstranit "připečenou" folii z plastových dveří?

Na rámech plastových oken či dveří bývá ochranná folie. Musí se odstranit včas, do cca 6 týdnů po montáži. To ale řada lidí neví. Jak si účinně poradit kdykoli později?

Jak se recykluje papír, sklo, kovy, plasty?

Kontejnery na tříděný odpad najdeme na každém rohu. Přemýšleli jste někdy nad tím, co se děje se skleněnou nebo plastovou lahví, papírovou krabicí či plechovkou potom, co je kontejner vyvezen? Podívejte se, jak se recykluje papír, sklo, kovy i plast.

Jak na seřízení a údržbu plastových oken po záruce?

Plastová okna potřebují k tomu, aby nám mohla dlouho sloužit, pravidelnou údržbu. Ta obnáší jednak jejich seřizování a jednak i čištění a promazávání. Na které zásady bychom tedy měli dbát?

Jak vybrat plastová okna a dveře?

1. Okno může změnit charakter místnosti

Plastová okna už dávno nejsou jen bílá. Vyrábí se řada velikostí, tvarů, různých typů profilů i dekorů v podobě venkovních fólií na profily. Můžete si také vybrat, zda chcete dvojité či trojité sklo a další vlastnosti. I když jsou některé velikosti obvyklejší, v podstatě každý dodavatel je schopen vyrobit okna přesně podle velikosti stavebního otvoru, tedy přesně podle rozměru, jaký potřebujete pro svůj dům právě vy. Dlouhá životnost a snadná údržba popularitu oken jen zvyšuje a výrobci se snaží, by s nimi zákazníci byli co nejspokojenější. Obvykle se přizpůsobí vašim potřebám i při výběru kování a dalších prvků.

Jak zabránit rosení plastových oken?

S příchodem topné sezóny se začne projevovat častý problém domů a bytů s plastovými okny - rosení. Proč se to děje a co s tím dělat?

Jak opravit povrch plastového okna?

Stále populárnější plastová okna jsou na povrchu potažena speciálními fóliemi. Tyto fólie jsou sice velmi odolné, ale ani ty neodolají mechanickému poškození.  To se nám může snadno povést, když například na okno montujeme v létě sítě proti hmyzu, nebo když se příliš razantně snažíme zbavit okna nečistot.

Jak seřídit plastové dveře?

Pořídit si plastové dveře sice znamená, že s nimi nebudete mít takovou starost jako například s masivem, nicméně svou údržbu potřebují i ony. Čas od času je musíte seřídit. Jaký je správný postup?

Z čeho vytvořit obruby a lemy zatravněných ploch?

Zahradní obrubníky slouží coby jednoduchý předěl mezi zatravněnou plochou a prostorem chodníků či pěšin, případně od sebe mohou oddělovat různé sypké materiály a bránit jejich nežádoucímu mísení. Které materiály jsou na trhu dostupné a jak mezi nimi vybírat?

Jaký je rozdíl v plastových, dřevěných a hliníkových oknech?

Plastová okna

  • V současnosti se jedná o okna nejvíce žádaná. Jsou naprosto bezúdržbová.
  • Používají se jako okna pro novostavby, ale uplatňují se také při rekonstrukcích starších rodinných či panelových domů.
  • Plastové okenní rámy se vyrábí z plastových profilů o více komorách. Do těch největších je obvykle vsazen ztužující ocelový profil ve tvaru U či "jekl".
  • Běžná jsou dnes pětikomorová okna, ale můžeme sehnat i osmikomorová. S tím souvisí i hloubka profilu, což v podstatě znamená šířku okna. Čím více komorami se okno vyznačuje, tím by měl být také profil hlubší.

Jak využít PET lahve?

Někdo je miluje, jiný nesnáší, ale používáme je všichni. PET láhve jsou jedním z nejoblíbenějších nápojových obalů na celém světě. Přitom petky, jak jsme si je v Čechách pojmenovali, nepoužíváme zas až tak dlouho.