Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak zařídit malou moderní předsíň?

  

Zařizujete si byt? Předsíň, to je první dojem z něj. Jak na to, aby byl skutečně perfektní? A jak si poradit v případě, že nejste zrovna majitelem rozsáhlého panství? I malá předsíň se dá zařídit vkusně a účelně.

Podlaha je základ

Začněte od podlahy. Doslova. Milujete přírodní materiály? Parkety jsou jednoduše klasika. Budete se cítit jako vprostřed přírody. Jenom bez klíšťat. Inu, příroda má taky své mouchy. A komáry. Dřevo není prostě jen... dřevo. Je nečekaně variabilní. A působí útulným dojmem. Světlé barvy vykouzlí půvabnou atmosféru domova. Pro vás hraje fakt, že opticky zvětšují prostor. Rozhodně se nemusíte bát, že vaše předsíň bude díky dřevu vypadat tak stísněně, že průměrnému klaustrofobikovi by se skutečně neudělalo dobře.

Dáte-li přednost méne finančně náročné alternativě v podobě PVC podlahy, chybu neuděláte. Na trhu je nepřeberné množství barev a dekorů. Jako dítě jste si přáli být kosmonautem nebo popelářem. To už se vám asi nesplní, ale budete si tajně přát, abyste se v příštím životě stali bytovým designérem. A mohli se zbytek života jen zaobírat všemi těmi nádhernými odstíny a vzory.

Zatěžkávací zkouška v podobě zašpiněných tlapek (i jiných součástí) vašeho psa? Dlažba tu jednoznačně vyhrává na body. A co vzhled? I v této kategorii prospěla za jedna. Opět k dispozici široká barevná škála, díky které váš interiér získá moderní tvář.

I laminátová podlaha vás nezklame, alespoň co se týče estetické stránky. Vybere si skutečně každý. Bydlíte-li v panelovém domě, berte ohled na to, že sousedům o patro níže se ovšem vaše podlaha líbit nemusí. Ačkoli je nezvete zrovna k sobě domů, váš hluk se k nim může pozvat takto velmi snadno. (I když doma nepořádáte soukromé technoparty.)

Koberce nejsou dobrý nápad. Tomu peršanu po babičce budete muset najít fakt radši jiné místo.

A je vymalováno

Proč měnit věci, které fungují? Extravagance není právě váš šálek čaje. Čistě bílá vás rozhodně nedonutí každého půl roku v bytě znovu balancovat mezi válečkem a kbelíky s barvou. Je to něco jako vepřová s knedlíkem a zelím ve světě barev. Absolutní klasika. Pokud dáváte přece jen přednost jiným odstínům, jemné pastelové tóny budou to pravé. Vtisknou vaší předsíni svěží tvář. Jste-li duší tak trochu experimentátoři, nemusíte zoufat, že se budete muset dívat na strašně nudné zdi. Dopřejte své předsíni klidně tapetu s výrazným vzorem. Tak trochu ji ovšem zkroťte a použijte ji jen na část plochy. Pak prostor opticky zmenšovat nebude.

Náš trik: Naopak o optické zvětšení libovolné místnosti se postarají zrcadla. Zrcadlo. Postačí i jedno. Nechceme po vás, abyste si hned brali příklad ze zrcadlového bludiště na pražském Petříně.

Uložné prostory

Předsíňové stěny nejsou výsadou jen velkých bytů. I majitelé bytů menších si mohou dopřát jejich úsporněji dimenzované kolegy. To jediné, o čem budete muset přemýšlet, je vhodný design. Záleží jen na vás, pro jaké barevné ladění jste se rozhodli. Předsíňovou stěnu můžete mít vyvedenou v jemných barvách dřeva nebo v přísném minimalismu bílé. A v lesku, což je, uznáváme, o to krásnější, oč nepraktičtější. Co do volby materiálu, masiv nezničí vaše estetické cítění, lamino zase vaši peněženku.

Do té doby, než začnete ovládat filosofii nelpění, prostě nevyhnutelně vlastníte spoustu věcí. A ty je potřeba někam uklidit. V případě, že by snad skříň byla přece jen málo, radíme pořídit ještě praktické nástavce.

Botník je samostatná kapitola. Na výběr jsou jednoduché modely s kovovou konstrukcí, ale i dřevěné verze. Jenom jeho kapacita pravděpodobně nikdy nemůže být dostačující. Vládne u vás takový opak Bermudského trojúhelníku. Zejména dámské boty se neztrácejí, ale nějak nepozorovaně rozmnožují.

Děti už zase ztratily klíče od bytu, váš protějšek pro změnu nemůže najít ty od auta. Do odchodu zbývá pět minut. Klasický každodenní scénář? Je čas si svou ranní kávu vypít v klidu. Všechny klíče a jiné drobnosti najdou své místo na praktických věšácích.

Osvětlení

Kapitola, kterou není radno opominout zejména v panelových bytech. To, abyste si o onu úžasnou designovou předsíňovou stěnu z předchozího bodu nezpůsobili úraz. Praktická nástěnná světla jsou to správné. A navíc nezaberou cenné místo.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články