Stojíte na své zahradě a jednu z částí nemůžete používat, protože je podmáčená? Pak tu pro vás máme hned několik rad, které by měly pomoci zodpovědět otázku: "Jak odvodnit zatopenou zahradu?". Přestože odvodnění zahrady není věcí jednoduchou, tak existují způsoby, které zajistí správný odvod přebytečné vody, která zatopení způsobila.
Trativod je určen na odvádění nebo vsakování dešťové nebo vyjímečně odpadní vody. Kde všude se používá a jakým způsobem se buduje?
Adekvátní odvodnění bychom neměli podcenit nejen u vlastní nemovitosti, ale také u balkonu nebo terasy. Proč a jak na něj správně?
Způsob, který jsme byli nuceni zvolit my, není pro každého. Rozhodně ne pro menší domky s malou zahrádkou. Přesto se chci o svou zkušenost podělit; možná se najde někdo, komu bude tento postup dobrým rádcem a pomocníkem. Možná, že má někdo podobný nápad a netroufá si ho zrealizovat a článek ho při rozhodování podpoří. Anebo odradí.
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou terasy a balkony tolik oblíbené? Hlavním důvodem je patrně skutečnost, že umožňují odpočívat obyvatelům domu nebo bytu na čerstvém vzduchu a současně jim dovolují mít soukromý přístup mimo jeho obytnou část. Terasy a balkony jsou ale již ze své povahy nuceny čelit po celý rok přírodním vlivům, a proto je na místě uvažovat i o tom, jakým způsobem je možné zařídit třeba jejich odvodnění.
Gajgry nám slouží k lapání splavenin. Jsou vyrobené z plastu nebo litiny a umísťují se v dolní části okapového svodu. Rozdělit je můžeme na výrobky se spodním a bočním výtokem. Posledně zmíněné jsou obzvláště vhodné pro nižší stavební výšku kanalizačního systému. Nejčastěji jsou gajgry vyráběné na potrubí o průměru 110 a 125 mm. Na jiné rozměry lze použít redukční kroužky.