Odvodnění

Jak odvodnit zatopenou zahradu?

Stojíte na své zahradě a jednu z částí nemůžete používat, protože je podmáčená? Pak tu pro vás máme hned několik rad, které by měly pomoci zodpovědět otázku: "Jak odvodnit zatopenou zahradu?". Přestože odvodnění zahrady není věcí jednoduchou, tak existují způsoby, které zajistí správný odvod přebytečné vody, která zatopení způsobila.

Co je trativod a jak ho postavit?

Trativod je určen na odvádění nebo vsakování dešťové nebo vyjímečně odpadní vody. Kde všude se používá a jakým způsobem se buduje?

Jak odvodnit uzavřený balkón?

Adekvátní odvodnění bychom neměli podcenit nejen u vlastní nemovitosti, ale také u balkonu nebo terasy. Proč a jak na něj správně?

Jak odvodnit velkou plochu střechy?

Způsob, který jsme byli nuceni zvolit my, není pro každého. Rozhodně ne pro menší domky s malou zahrádkou. Přesto se chci o svou zkušenost podělit; možná se najde někdo, komu bude tento postup dobrým rádcem a pomocníkem. Možná, že má někdo podobný nápad a netroufá si ho zrealizovat a článek ho při rozhodování podpoří. Anebo odradí.

Jak na odvodnění teras a balkónu?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou terasy a balkony tolik oblíbené? Hlavním důvodem je patrně skutečnost, že umožňují odpočívat obyvatelům domu nebo bytu na čerstvém vzduchu a současně jim dovolují mít soukromý přístup mimo jeho obytnou část. Terasy a balkony jsou ale již ze své povahy nuceny čelit po celý rok přírodním vlivům, a proto je na místě uvažovat i o tom, jakým způsobem je možné zařídit třeba jejich odvodnění.

Jak zabudovat gajgr?

Gajgry nám slouží k lapání splavenin. Jsou vyrobené z plastu nebo litiny a umísťují se v dolní části okapového svodu. Rozdělit je můžeme na výrobky se spodním a bočním výtokem. Posledně zmíněné jsou obzvláště vhodné pro nižší stavební výšku kanalizačního systému. Nejčastěji jsou gajgry vyráběné na potrubí o průměru 110 a 125 mm. Na jiné rozměry lze použít redukční kroužky.