Vana

Voda z vany neodtéká - možnosti opravy

Známe to všichni, jednou za čas nám nechce odtékat voda do odpadu, a to není příjemná situace, ať už se jedná o dřez, umyvadlo anebo rovnou vanu. Naštěstí existuje několik řešení, jak si s ucpaným odtokem poradit sami. Vyzkoušejte naše tipy nejprve sami, než budete muset zavolat instalatéra. 

Jak na betonovou vanu

Betonové vany jsou krásné, moderní i vzdušné a stanou se dominantou každé koupelny. Vany z betonu nabízí mnoho možností provedení a ozvláštňují domácnost. Uvažujete o betonové vaně? Můžete si ji pořídit, nebo rovnou vyrobit. 

Nápady, jak využít starou vanu

Zavazí vám doma stará vana? Plánujete ji vyhodit? To vůbec nemusíte. I stará vana může být využita velkým množstvím estetických a praktických způsobů. A je jedno, jestli se zaměříte na vanu starodávnou na nožičkách, nebo budete mít moderní korpus vykopaný z koupelny. Nechte se inspirovat nápady, jak využít starou vanu.

Vana nebo sprchový kout? A proč ne kombinace obojího!

Chceme domů vanu nebo sprchový kout? To je otázka, kterou si minimálně jednou za život položí asi úplně každý. Věčné dilema stavějící před sebe pohodlí vany s praktičností sprchového koutu možná trápí i vás.

Jak opravit smaltovanou vanu?

Když se na smaltované vaně objeví známky poškození, nemusíte ji hned vyměnit. Podle následujících postupů můžete opravit problémy, které se na smaltovaných vanách vyskytují.

Co je lepší, vana nebo sprchový kout?

Na to neexistuje jednoduchá odpověď. Obecně platí, že jak co a jak pro koho. Pokud si pořizujete novou, nebo rekonstruujete starou koupelnu, promyslete si, kdo ji a jak ji bude nejčastěji používat. Optimální je samozřejmě mít obojí, ale na to zejména ve starších koupelnách, nebo menších bytech není obvykle dost prostoru.