Tapety

Příprava před malováním stěn a stropů

Chystáte se malovat? Řekne se to snadno, ale realizace už je náročnější. Důležitá je důkladná příprava, zjistěte, co vše potřebujete pořídit a na co se připravit.

Jak odlepit samolepící tapetu ze skla?

Samolepicí tapety plní na skle nejrůznější úlohy. Ať už jde o estetické, praktické či bezpečnostní využití, chráníte si majetek, stíníte si, znesnadňujete průhled. Druhů tapet je celá řada.  Pokud ta vaše již svůj účel splnila, chcete ji vyměnit za novou, je poškozená nebo už se vám vůbec nelíbí, je třeba tu původní odstranit, a to beze zbytků a bez jakýchkoli škod.

Jak odstranit staré tapety?

Už se vám nelíbí vaše staré, zaprášené a vybledlé tapety na zdi, nebo jen chcete přejít od tapet ke klasické omítce? Po určitém čase se vám tapety v pokoji zašpiní, zesvětlají nebo se v tom horším případě začnou odlepovat. Není to vůbec pěkný pohled. Pojďme si popsat určité postupy, kterých je dobré se držet, pokud se potřebujeme nehezkých, zaprášených, omšelých nebo prostě jen okoukaných tapet zbavit.

Jak lepit papírové tapety?

Chcete kreativně změnit Váš interiér? Do módy se v posledních letech opět vrací tapety. Vybírat lze z desítek různých vzorů a barev. Pokud víte jak na to, jde tapetování snadno od ruky – ale může Vás i potrápit. Přečte si několik užitečných rad a tipů.

Jak správně tapetovat?

Nastala doba, kdy opět přicházejí do módy tapety. Jelikož domovní design jako obor stále roste, s ním se rozšiřují i možnosti, co se tapetování týče. Dnes můžete mít na zdi opravdu naprosto cokoliv, klidně i oblíbenou fotku z dovolené. Tapety ovšem nebudou mít takový efekt, pokud je aplikujete špatně. A protože to bychom nechtěli ani my, ani vy, je tu pro vás náš článek, který vás se základními pravidly tapetování seznámí.

Jak sundat tapety? Rady

Máte na stěnách tapety a už vás nebaví se na ně dívat? Můžete je vyměnit, nebo místo tapet vymalovat, ale nejdříve budete muset ty staré nějak sundat. Tapety mají tu nepříjemnou vlastnost, že padají, když mají držet, a drží, když je chcete dát dolů. Proto vám snad přijde vhod pár rad, jak na to.

Jak sundat tapety ze stěny?

Nejčastějším materiálem, ze kterého jsou tapety vyrobeny, je papír. Budeme se proto věnovat hlavně stažení papírových tapet z vaší zdi. Tyto papírové tapety se sundávají mokrou cestou. Pokud byste je chtěli strhnout za sucha, nejen, že způsobíte strašný nepořádek, způsobený zejména prachem a kusy zdiva, ale také byste značně poničili zeď. Jak tedy na to?

Jak nalepit tapetu na dveře?

Pokud jste někdy bydleli v panelovém domě, den za dnem jste se museli dívat na dveře, které byly všechno, jen ne krásné. Ve všech bytech byla stejné napodobenina dřeva – stejná barva, stejná struktura, stejné kování, prostě nuda.