Polystyren

Rozdíly mezi šedým a bílým polystyrenem

Polystyren - materiál, který většina z nás velmi dobře zná. Stejně tak jeho izolační účinky. Méně známá je ovšem jeho šedá varianta. Teď ale vyvstává otázka. Je tedy lepší šedý nebo bílý polystyren a hlavně proč? Po přečtení tohoto článku již budete znát odpověď.

Jak řezat polystyren?

Polystyren není jen bílá pěna z malých kuliček - vedle této nejznámější podoby existují také další varianty, včetně čirého polystyrenu. Ale v tomto článku jde o onu známou bílou pěnu, kterou nejčastěji známe jako tepelnou izolaci nebo výplň krabic s elektronikou (ta slast, když se to může rozlámat).

Extrudovaný polystyren - pro zateplování soklových detailů

Svůj název tento polystyren získal díky postupu při výrobě. Vzniká extruzí (vytlačováním) taveniny krystalového polystyrenu, přičemž je současně sycen speciálním vzpěňovadlem. Po uvolnění tlaku na konci vytlačovacího zařízení vznikne hmota, která se následně ochlazuje a upravuje do výsledného tvaru.

Materiály pro stavbu svépomocí


Jakým polystyrenem zateplovat fasádu?

Z důvodů povětšinou ekonomických, ale i technických a ekologických stále častěji dochází k zateplování rodinných i bytových domů, budov, objektů. Zateplením se zbavíme nežádoucích plísní, ušetříme na topení, zhodnocujeme stavbu a také pomáháme zlepšovat životní prostředí.

Důležitou podmínkou je kvalitní, vhodný a správně použitý izolant, bez kterého izolovat – zateplovat prostě nejde.

Jak odhlučnit strop? - polystyrenem NE, minerální vlnou ANO

Pokládat otázku, proč se dělá odhlučnění stropu, není nutné příliš rozepisovat. Je to hlavně díky hlučným sousedům, či rodině bydlící v dvougeneračním domku.

Ze začátku vám to určitě nevadí, když vám sem tam hraje hlasitá hudba, slyšíte hlasitý smích, dupot, ale i nevhodnou konverzaci. Ale jak sami dobře víte, všechno má své meze a pokud i vy chcete mít svůj klid a doma rodinnou pohodu, neváhejte s odhlučněním stropu. Odhlučnění stropu není příliš nákladnou investicí. A tato následná investice se vám vráti v podobě ticha.