Osb

Jaké použit vruty na sešroubováni dvou osb desek?

OSB desky patří k vyhledávaným materiálům, a to především z toho důvodu, že je lze použít k mnoha účelům. Nejčastěji se OSB desky setkáváme při řešení podlah, ale jejich využití je skutečně různorodé. Velmi často se sešroubovává více vrstev tohoto materiálu. Je však nutné si dát pozor na správný výběr vrutů. U více vrstev sešroubovaných desek hrozí do budoucna riziko, že budou vydávat nepříjemné zvuky či přestanou být funkční a bude nutné provést renovaci. Jaké vruty je vhodné použít pro sešroubování desek?

Jak omítnout OSB desku?

OSB desky patří mezi nejpoužívanější stavební materiál vůbec. Proč taky ne. Jsou vyráběny ze dřevěných třísek, přesněji tedy z jehličnatého dřeva (smrky, borovice). Třísky se slisují a s pomocí syntetické pryskyřice z ní vzniká OSB deska. OSB desky bývají upřednostňovány oproti SDK deskám (sádrokartonové desky) zejména kvůli ceně a uplatnění.

OSB desky můžete najít prakticky všude. Ať už se jedná o dřevostavbypodlahové konstrukce nebo jsou využívány například během oprav různých obytných či administrativních domů. Najdete je však i u mnohem menších výrobků jako jsou třeba poličky nebo různé druhy nábytku.

Jaké jsou způsoby pokládání OSB desek?

OSB (Oriented Strand Boards) jsou desky vyrobené z velkoplošných třísek. Tento materiál zaručuje pevnost v tahu i tlaku. Výběr OSB desek závisí od využití. Na plochy, kde se pohybujeme zřídka nám postačí pouze jedna vrstva o tloušce 18 mm (osová vzdálenost nosníků 625 mm) nebo 22 mm (osová vzdálenost nosníků 800 mm). V pokoji a jiných místnostech, kde často chodíme, je vhodné použít OSB desky s perodrážkou na všech čtyřech stranách.

Jak na stavební desky? OSB, Fermacell, Cetris

Jak známo z médií, bydlení a zařizování je hra. Než však prostor k bydlení nabudeme, mnohé z nás čeká složitá cesta. Nejjednodušší a nejběžnější formou je koupě bytu či domu, složitější, avšak také dosti užívanou cestou k pohodlnému bydlení je stavba obytného objektu, případně jeho rekonstrukce.

V každém případě stavění již tak jednoduchou hrou není, ale ten, kdo se vyzná, může si nejednu pěšinku k vysněnému cíli výrazně zjednodušit a ulehčit.

Materiály pro stavbu svépomocí


OSB desky (Oriented Strand Board)

OSB desky neboli Oriented Strand Board (název je převzat z angličtiny) náleží v současné moderní a pokrokové době k velmi populárním, poptávaným a netradičním stavebním materiálovým prvkům. Po právu se mohou pyšnit téměř dokonalými vlastnostmi, mnohostranným využitím a vynikajícím poměrem ceny ke kvalitě tohoto zboží.

OSB desky bez a s perodrážkou

OSB desky jako praktický stavební materiál asi netřeba nikomu dlouze představovat. Vydobyly si oblibu nejen u domácích kutilů, ale i profesionálů, díky svým jedinečným vlastnostem. Z hlediska širokoúhlého použití se uplatňují v mnoha odvětvích stavebních prací. Vyrábějí se ze ponejvíce ze tří až čtyř k sobě stlačených desek z velkoplošných třísek. Každý výrobce se uchyluje k o něco rozdílné technologii, což se promítá i na kvalitě. Proto je vhodné udělat si před koupí aspoň základní průzkum.