Kamna

Jak dlouho sušit dřevo pro topení v krbu a kamnech?

Ať už budeme hovořit o krbových kamnech, které jsou momentálně velkým hitem v řadě rodinných domů nebo kamnech, nacházejících se zejména na našich chatách a chalupách, spotřeba dřeva v zimním období je opravdu velká... Právě proto je třeba, abychom byli dobře připraveni se zásobou, ať už mrazíky uhodí větší či menší. Taková příprava však není jen otázka sezóny, ale naopak i několika let, pokud zrovna neseženeme již suché a rovnou použitelné dřevo k topení. To, jak bude náš dům vytopen, záleží na druhu, kvalitě a stupni vysušení dřeva.

Jak regulovat výkon kamen?

Mnoho lidí touží kvůli nezaměnitelné atmosféře praskajícího dřeva po krbu. Klasický krb se však nedá tak snadno regulovat. Proto řada lidí raději zvolí krbová kamna. Ta regulovat lze, byť to zpravidla obnáší poněkud náročnější proceduru, než je pouhé otočení tlačítka jako v případě topení elektřinou. Jak správně na regulaci krbových kamen?

Jak má být vysoký komín?

Co je nedílnou součástí každého domu a každé střechy? Správně, je to komín. Někdo by si řekl, že se nejedná o nic jiného, než o vyústění odvodu zplodin z kotle ven, ovšem o to překvapivější je, kolik norem a zákonů se komínů týká. Dobrý komín totiž musí být nejenom stabilní, pevný, vzhledný a estetický, ale také odpovídající zákonům a směrnicím. A jaké jsou?

Jak a čím obestavět krbovou vložku?

I v dnešní moderní architektuře zůstává devízou každého ideálního obývacího pokoje hezky udělaný krb. Ten dodává celé místnosti pocit pohodlí a domova. Určitě každému rozhodně nebude na obtíž, spíše naopak. Pokud ještě navíc celé místo s ohněm vhodně obestavíme, vznikne nám vskutku obdivuhodný unikát, kterému ostatní budou při každé návštěvě jen závidět. Jak ale v případě obložení krbové vložky postupovat, abychom dosáhli uspokojivých výsledků?

Jak vybrat sklo pod kamna?

Krbová kamna jsou efektivním, levným a nezávislým způsobem, jak dokonale vyhřát dům, chatu či chalupu a přitom přinést do svého interiéru kouzelnou atmosféru plnou romantiky a zaručené relaxace.