Digestoř

Jak se vyvarovat hluku z digestoře?

Dnes již je možné konstatovat, že současné moderní digestoře nároky hospodyněk na nízkou hlučnost splňují. Co si však počít, když se kupříkladu nastěhujeme do bytu, v němž již je instalovaná digestoř, která je přece jen poněkud staršího data výroby? Rozhodně není příjemné, když se digestoř zapne, a v tu chvíli není možné kvůli rachotu hovořit s rodinou a věnovat se jiným běžným činnostem.

Jak na zápach z digestoře?

Vaření je zpravidla každodenní součástí činností, které provádíme. Pokud upřednostňujete teplou kuchyni, pravděpodobně často bojujete s pachy, které při vaření vznikají, a také s unikající párou a tuky, jež obvykle odvádí zapnutá digestoř. Přestože výkon digestoře obvykle zůstává stejný během celého jejího užívání, může se vám zdát, že účinnost odsávání postupně klesá, nebo se z ní šíří zápach. Zápach z digestoře může mít fakticky dvě hlavní příčiny. Je-li spojen se snižující se účinností odtahu, velmi pravděpodobně došlo k zanesení filtru, pokud se objevuje náhle a má jen dočasné trvání, může přicházet od sousedů napojených na stejné vedení odtahu. Oba typy potíží lze řešit odpovídajícím způsobem, primárně je ovšem vždy nutné určit, o který z problémů se jedná.

Jak se zbavit mastnoty na digestoři?

Jedno přísloví říká, že láska prochází žaludkem. O dětech se s oblibou vyjadřujeme jako o hladových krcích a teplo domova, mimo jiné, také souvisí s vůněmi a plným břichem. Co všechny příklady spojuje? Ano, je to láska k jídlu. A to vzniká v kuchyni.

Jak vyčistit nerezovou digestoř?

Nerezové spotřebiče jsou symbolem nadstandardního přístupu a cítění k celkovému vzhledu kuchyňského prostoru. Určitě si ještě teď vzpomenete na ty krásné chvíle, kdy se před vámi objevily úplně nové, lesklé, že by se daly používat na místo klasického zrcadla.

Montáž digestoře - Jak na to?

Vylepšili a renovovali jste svoji kuchyni? To je výborná zpráva! Co si ale počít, když potřebujete namontovat i novou digestoř? Zachovejte klid, pokud jste jen trochu šikovní, tak tuhle činnost zvládnete sami levou zadní! Využít přitom můžete i některou z následujících rad. Sami uvidíte, že na montáží digestoře není nic složitého. Jsou totiž pouze dvou typů. Jeden z nich představují ty s vnitřním okruhem a filtrem s aktivním uhlíkem, další jsou s odtahem.