Cihly

Z čeho stavět příčky

Vnitřní příčky, tedy vnitřní stěny se hodí stavět v případě, že dochází k úpravám vnitřního členění bytu, vzniku nových místností, jejich dělení a podobně. Abychom přesně určili, z čeho tyto příčky stavět, je nutné se nejdříve zamyslet nad tím, jaký charakter a účel budou plnit a jestli půjde o příčku trvalou nebo dočasnou.

Které cihly jsou vhodné pro pasivní dům?

Už jste někdy slyšeli o pasivním domu a jeho výhodách? A o tom jak a z čeho si ho vystavět, aby se v něm příjemně žilo i pracovalo? Pokud ne tak v tomto článku se vám to pokusíme přiblížit.

Jak vybrat cihlovou dlažbu?

Dnešní moderní doba neklade vysoké nároky jen na výkony a vzhled lidí, ale také na jejich úroveň bydlení. V současnosti jsou již domy a byty zařizovány po praktické i designové stránce. Nejedna hospodyňka touží po útulném domově pro svoji rodinu, který zároveň snadno udrží v čistotě. Každý člověk má jiný vkus a každému se líbí odlišný styl. Všichni se ale jistě shodnou, že se ve svém domově musí cítit dobře. Příjemný pocit zajistí správné dispoziční řešení interiéru, barva jeho zdí, rozmístění nábytku a v neposlední řadě také vhodně zvolené podlahy. Právě ty totiž mohou dodat interiéru celistvý vzhled.

Staré cihly z bouračky, co s nimi? Na skládku či do násypů?

Bouráte a hledáte využití pro stávající materiál? Nebo naopak znáte někoho, kdo se potřebuje starých cihel zbavit a nabízí je jen za odvoz, tudíž přemýšlíte, jestli by ještě nemohly najít využití u vás? Nepochybně mohly. Kde a jak?

Jak zaspárovat cihlovou stěnu?

Spárování cihel není zase tak komplikovaný postup, jak by se mohlo zdát na první pohled. Lze jej zvládnout i vlastními silami. Jak?

Staré cihly z bouraček

Cihla je stavební materiál, který se používá od pradávna. První použití cihly se objevilo v Asií asi před 7500 let př. n.l.  Až ve 12. století došlo k masivnímu rozšíření cihel. Největší počet cihlových gotických budov se nachází v  Dánsku, Německu, Polsku ale i Rusku. Věděli jste, že Česká republika se řadí na druhé místo v Evropě, v prodeji zdících cihlářských materiálů?

Cihla je stále hojně používaný stavební materiál při různé stavební výstavbě, hlavně pokud se jedná o pevnostně náročné konstrukce (pilíře, schodišťové zdi, opěrné zdi, ochranné přizdívky).