Nádoba na spodní část pračky
Dřímá-li ve vás domácí kutil, můžete se pustit do díla. Vaším úkolem bude vyrobit nádobu s ohrádkou, do které bude spodní část pračky přesně pasovat. K výrobě budete potřebovat jen pár finančně nenáročných věcí.
- masivní dřevěnou desku
- latě
- nářadí do dílny
Ze všech čtyř stran masivní podstavy, která bude stejně velká jako spodní deska pračky, přivrtejte latě, jež budou fungovat jako ohrádka a ve spojení s masivní deskou vytvoří hlubší nádobu. Tento výrobek je poté třeba přivrtat k zemi. Do hotové přivrtané nádoby už jen stačí zasadit pračku, a tím maximálně omezit její pohyblivost.
Správná hmotnost
Mnoho uživatelů dělá také chybu při používání pračky. Již při výběru takového zařízení nahlédněte do parametrů a zaměřte svůj pohled na maximální hmotnost. Velké číslo vás sice může ohromit, avšak pokud nejste schopni buben při běžném provozu natolik zaplnit, raději volte menší.
Jestliže jde o pračku, kterou máte už nějaký čas v domácnosti, nahlédněte do návodu k obsluze, a vyhledejte údaj o hmotnosti. Pokud buben příliš přetížíte nebo naopak dostatečně nezatížíte, pračka bude nevyvážená a zcela jistě bude u ždímání skákat. Raději tedy se svým prádlem počkejte, až budete mít ve stejné barevnosti dostatečné množství prádla, a až poté se vrhněte na praní.
Rovná podstava
- vodováha
- karton nebo kus prkna
V některých případech postačí jen zkontrolovat zásadní okolnosti. Pokud například nejsou na vinně staré a opotřebované tlumiče, může být za skákáním ukrytý problém nerovné podlahy. Pokuste se tedy zařízení přesunout nebo jen vyrovnat terén.
Není třeba ihned rekonstruovat koupelnu. Použijte vodováhu k určení, zda-li je vaše koupelna rovná. Jestliže je nevyvážená, dle sklonu rozhodněte v jaké části pračku podložit. Využít lze například uříznutý dřevěný kus z prkna nebo v případě malé nerovnosti jen karton.
Počet otáček
Jestliže se pračka dál v provozu přesouvá, vyzkoušejte nastavení nižších otáček. Prádlu tím neškodíte, dokonce bude méně pomačkané a při sušení půjde lépe vyklepat. Pračka tak sníží svou sílu, utlumíte rachot a předejdete i zmíněnému skákání. Postačí například snížení z 1200 na 800.
V obležení pevných předmětů
Koupelna složená z masivního nábytku může v této situaci také pomoci. Postačí pračku vsadit na rovný povrch, napevno mezi dva kusy stabilního nábytku, kterými bude zajištěna. Pokud nejsou okolní skříňky prosklené, vibrace jim neuškodí a pračka se ani nehne.
Zabudovaná pračka
Pokud jste se rozhodli, že pračce zabráníte v pohybu stůj co stůj, lze upravit koupelnu tak, abyste skákání odstranili úplně. Neopomíjejte předchozí body, jako snížení otáček, kontrola tlumičů a vyrovnaná hmotnost.
Pak už přichází na řadu dokonalé upevnění. Podobně jako bývá zabudovaná myčka v kuchyňské lince, můžete pro vaši koupelnu vytvořit také podobnou variantu. Jestliže chcete uvolnit finance a rekonstruovat koupelnu, vytvořte si, nebo kupte koupelnový set. Ten by měl obsahovat otvor právě pro vaši pračku, kde bude pevně zasazená a případně další, dle vašich požadavků. Tím jsou například myšleny otvory pro umyvadla, skříňky, police a další. Nezapomeňte, že tento bod může fungovat pouze tehdy, máte-li pračku bez horního otvírání.