Pračka

Jak vyčistit pračkový sifon?

Sifon, malá součástka vývodu vody, vám při umisťování nové pračky může připadat nepodstatná, ale dokáže zabránit nepříjemnému zápachu v celém vašem domově. Její ucpání nebo zanesení však může znemožnit samotné praní.

Jak zajistit pračku, aby neskákala

Neposedná pračka, která při ždímání skáče, může potrápit nejednoho z nás. Problém se objevuje jak u praček, které jsou nějaký čas v provozu, tak bohužel i u těch nových.  Důsledkem bohužel není jen velmi otravný rachot, ale i další nepříjemnosti, jako například zatarasené dveře místnosti, v případě malé koupelny. Pračka, jež se rozhodne při ždímání vyrazit na cestu skrz koupelnu či prádelnu, dokáže poničit například sprchový kout nebo podlahu. Koupě nové pračky není v tomto případě řešením, a proto si zmiňme pár triků, jak této nepříjemné situaci zabránit.

Jak vyčistit pračku?

Možná si ještě jako já pamatuje takzvané velké prádlo, kdy se ve staré mechanické pračce a samostatné ždímačce vypralo všechno najednou. Byla to dřina, takže maminka byla schopná zapojit nejen tatínka, ale i kohokoli z nás dětí, kdo dostatečně rychle neutekl. Ale naprostá většina lidí už zná jen pračky automatické. Podle Českého statistického úřadu je má 94 % českých domácností. Jsou pohodlné a jejich ovládání je natolik jednoduché, že si s nimi poradí i muži.

Jak vyčistit pračku od usazenin?

Pračka je nedílnou součástí téměř každé domácnosti. Americký styl veřejných prádelen se totiž u nás moc neuchytil. Své prádlo si raději pereme doma a v soukromí. Ať už perete jednou týdně, nebo skoro denně, každá pračka potřebuje čas od času pořádně vyčistit, pokud se v ní má prádlo skutečně vyprat a ne spíš umazat. Neexistují univerzální návody, na stav pračky má vliv mnoho faktorů od kvality a tvrdosti vody až po to, co v ní pereme. Manželka kominíka na tom bude asi trochu hůř než třeba lékařka.

Jak odstranit zápach z pračky?

Někdy může být obtížné zbavit se zápachu z pračky. Lepší než ho maskovat vůněmi je praktičtější se zbavit zdroje zápachu a nenechat jej znovu se objevit.