Ytong

Z čeho stavět příčky

Vnitřní příčky, tedy vnitřní stěny se hodí stavět v případě, že dochází k úpravám vnitřního členění bytu, vzniku nových místností, jejich dělení a podobně. Abychom přesně určili, z čeho tyto příčky stavět, je nutné se nejdříve zamyslet nad tím, jaký charakter a účel budou plnit a jestli půjde o příčku trvalou nebo dočasnou.

Jaký je rozdíl mezi zdivem z Porothermu a Ytongu?

Chystáte se zdít? V tom případě budete jistě vystaveni hamletovskému dilematu mezi pórobetonem a keramikou. Následující řádky by měly přispět k tomu, aby bylo vaše rozhodování co nejjednodušší.

Jaké jsou možnosti podezdění vany?

Tento návod nám pomůže při montáží nové vany. Usazení a podezdění vany se na první pohled může jevit jako velmi jednoduchá záležitost. Avšak pro někoho, kdo se na tuto práci chystá poprvé v životě, to může být pekelný oříšek. Vytvořit podezdívku lze různými způsoby. Pojďme si v tomto článku ukázat, jaké nás čekají možnosti. Ale předtím si povíme něco "málo" úvodem.

Postup zdění příčky z Ytongu

Jak sám výrobce udává - zdění z Ytongu je jako hra s dětskou stavebnicí. Ytong (pórobeton) lze využít při stavbě celého domu, ale i při rekonstrukcích. Osobně jsem se sním setkal hlavně při rekonstrukci a můžu Vám s klidným srdcem potvrdit, že se s ním dělá opravdu velmi dobře.

Ytong - pórobetonový zdící materiál vhodný k stavbě domů

Ytong je moderní velice kvalitní stavební materiál s perfektními termoizolačními vlastnosti. Poptávka po tvárnicích Ytong neustále stoupá, jelikož lidé investují do kvality. Jsou to totiž výrobky z bílého pórobetonu, které se začaly vyrábět v meziválečném období ve Švédsku. Zde byla vysoká poptávka po úsporných domech.

Poprvé byla tvárnice vyrobena v roce 1927 a oficiálně zaregistrována v roce 1940. Název se odvíjí z místa výroby a názvu technologie:

Yxhult anghärdade Lättbetong = YTONG.

Z čeho postavit dům - výhody a nevýhody Ytongu

Mít svůj dům, je sen snad každého člověka. Představuje jednak dobře uložené peníze, ale i zajištění budoucnosti našich dětí. Představa o vlastním bydlení se ale různí. Někdo si přeje mít velký dům s několika pokoji a rozlehlou zahradou, jinému postačí menší domeček jen pro svoji rodinu. Mít rodinný dům má určitě nespočet výhod, ale i nevýhod.

Jaký materiál použít na stavbu rodinného domu?

Přehled stavebních materiálů pro hrubou stavbu, které existují na českém trhu. Přehledný seznam výrobců keramických i pórobetonových tvárnic.