Vady

Vady sekčních vrat a jejich způsoby oprav

Sekční vrata jsou vrata, která jsou rolovací, sklopná nebo posuvná. Mohou mít buď hliníkovou konstrukci, která je zakotvená z vnitřní strany objektu nebo klasickou se zárubní a křídly. Sekční vrata se skládají z pěti částí - vodící lišty, vrahové křídlo, spojovací prvky lamel, torzní pružiny a elektromotor, který není vždy podmínkou.

Oprava vad betonu (beton u stavby domu)

Výstavba rodinného domu může být v dnešní době realizována z řady nosných stavebních materiálů – vedle klasických keramických tvárnic či dílců z lehčeného betonu se stávají velmi oblíbenými především dřevostavby nebo pasivní konstrukce z litého betonu se zabudovanou izolací ve formě ztraceného bednění. Ani jedno z konstrukčních řešení se však neobejde bez kvalitní základových prvků, jež jsou zpravidla vytvářeny z betonových směsí, a to včetně základu plošného, tedy základové desky. Přestože může beton tvořit pouze minoritní podíl konstrukcí, vyžaduje jeho aplikace vždy odpovídající kvalitu a provedení, jelikož opravy následných vad bývají velmi nákladné a mnohdy vyžadují vybourání celé provedené konstrukce.

Nejčastější vady komínů

O tom, že komíny patří k nejnamáhanějším stavebním konstrukcím, není nutné dlouze polemizovat. S tím je spojen výskyt celé řady vad, na něž je třeba dávat mimořádně dobrý pozor, protože mohou v nejhorším případě ohrozit nejen majetek, ale i životy blízkých lidí. Které jsou ty vůbec nejčastější?

7 příčin, proč venkovní zdi vlhnou

Máte problémy s vlhkostí? Dělají se vám vlhké mapy na omítce? Může to mít za následek řada různých příčin. Pojďme si teď některé z nich přiblížit. V tomto článku si v krátkosti povíme něco o soklech, balkónech, vzlínání vody, prasklém potrubí, popraskaných taškách, špatných parapetech a o nedostatečném oplechování.

Vlhkost ve starých domech

Vlhkost zdivapodlah a omítek patří k závažným závadám stavebních objektů. U novostaveb je kvalitní provedení hydro-izolací, oplechování a zastřešení velmi důležité. V dnešní době se rodinné domy izolují vždy a používané stavební materiály jsou na vysoké úrovni. Avšak nekvalitní a neodborně provedené práce, mohou způsobit nemalé potíže. O závadách hydro-izolací v nových domech si, ale povíme někdy jindy.