Štukování

Oprava prasklin po štukování

Praskliny, trhliny a mnoho nerovností v omítce jsou jistě velmi nepříjemným společníkem, kterého si v novém ani starším bytě nepřejeme denně potkávat. Naštěstí existují zaručené postupy, které nám pomohou tento problém vyřešit. A my jsme se rozhodli je přehledně popsat v našem článku. Chcete-li se tedy dovědět více o opravách prasklin po štukování, pak čtěte dále.

Jak malovat po štukování?

Starší byt v panelovém domě nebo dům po rekonstrukci nám při výmalbě může přidělat mnoho vrásek a to hlavně tehdy, když jsme se rozhodli pro štukování a následnou výmalbu. Náš článek vám odpoví na nejzásadnější otázku, která zní: "Jak malovat po štukování?"

Jak správně štukovat? Návody a videa

Štuk je takové krásné české slovo, ale víte, že původně pochází z italského stucco? Je to směs jemného písku a vápna. Místo vápna lze použít i sádru nebo cement. Používá se jako svrchní vrstva omítky, která se nanáší v kašovitém stavu. Po zatuhnutí je tvrdá a také poměrně křehká. Dříve se ze štuku tvořily na stropech i stěnách reliéfní ozdoby jak v interiérech, tak i na fasádách.

Jak správně štukovat?

Štukování není nic extrémně náročného a není důvod si kvůli tomu najímat specializovanou firmu, protože se dá zvládnout svépomocí. Z kbelíku stačí po otevření vylít nadbytečnou vodu, jež pouze ochraňuje štuk před vyschnutím, promíchat a štuk už je připraven k použití. K promíchání se dá použít třeba míchací nástavec na běžnou vrtačku.