Realizace stropů

Jak upevnit koberec na strop?

Neobvyklé, ale vcelku moderní a designově zajímavé jsou stropy, na kterých jsou uchyceny koberce. Především mladí lidé tento způsob řešení stropu preferují. Je však otázkou: "Jak upevnit koberec na strop?". Není to úplně jednoduché a určitě to nezvládne jeden člověk, protože je třeba větší množství rukou.

Jak vyříznout otvor ve dřevěném stropu?

Zásah do jakékoliv nosné konstrukce vyžaduje vždy odborné posouzení zejména kvůli předpokládanému narušení statiky a hrozící ztrátě stability nosného systému. V případě, že potřebujete provést stavební otvor do stropní konstrukce, ať už má navazovat na konstrukce pro překonávání výškových rozdílů (žebřík, schody, výtahová plošina), nebo jsou jeho cílem prostupy technického zařízení budov, primárním kritériem zvoleného postupu je materiálové složení a skladba stropní konstrukce. Před vlastním zahájením prací je tak potřeba si zvolit vhodné místo realizace stavebního otvoru, které odpovídá statickým, funkčním a izolačním podmínkám.

Jak vybourat starý strop?

Před každou větší rekonstrukcí je na řadě důkladné bourání nevyhovujících a znehodnocených konstrukcí. Týká se to také stropů, jejichž správné vybourání, které nepoškodí statiku domu, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Záleží na použitých materiálech, technickém stavu stavby a dalších detailech. Pokud jsme na pochybách a nemáme kompletní stavební dokumentaci, raději si přizveme odborníka, ať neuděláme více škody než užitku.

Jak zpevnit strop?

Zažíváte ve vašem domě nepříjemné pocity při pohledu na strop? Ten vypadá velmi nepěkně, je na mnoha místech vlhký nebo se dokonce hýbe, když vám nad hlavami v patře běhají děti. Pak jste na správném místě, protože právě v našem článku si společně odpovíme na otázku, jak zpevnit strop? A věřte, že způsobů je hned několik.

Jak opravit praskliny na stropě?

Prasklý strop představuje nepříjemný problém mnoha majitelů nemovitostí. Jak na účinnou opravu?

Jak postavit strop z POROTHERMU? - krok za krokem

Rychlá a efektivní výstavba keramického stropu Porotherm je zajištěna díky předem vyrobených prefabrikovaných prvků. Tyto prvky jsou vyráběné pomocí moderních technologií a technologických postupů, které zajišťují nejvyšší kvalitu. Ačkoliv je realizace tohoto stropu jednoduchá, je důležité dodržovat zásady, které uvádí především výrobce.