Palubky

Čím připevnit palubky podbití střechy?

Ať už jsme si postavili dům, terasu, pergolu, zastřešili balkon nebo jsme si koupili chatu, doporučuje se poté podbití střechy, a to hned z několika důvodů... Nejzásadnějším však je, že podbití střechy chrání fasádu před nepříznivým počasí, jako je déšť, kroupy apod....

Jak vybrat olejovou lazuru na dřevo?

Aby vám váš zahradní ale i domácí nábytek, dřevěné dekorace nebo plot vydržel co nejdéle, musíte se o dřevo umět postarat. Ta správná olejová lazura dřevu dodá hezkou barvu, zvýrazní jeho strukturu, ale především ho ochrání před nepříznivým vlivem vlhka, slunečního záření nebo naopak mrazu, zabrání vzniku plísní a odpuzuje dřevokazný hmyz. Díky tomu se životnost dřeva prodlouží až o několik desítek let.

Podbití přesahů střech - Jak na podbití střechy?

Rozhodnutí o přesahu střechy je velmi důležité. Větší přesah dobře chrání vnější stěny domu před nepříznivým počasím. Přesah ale může stavbu prodražit. Navíc se může snížit estetický pohled na dům. Pokud se přece jen pro přesahy rozhodnete, je dobré je podbít. Jaké materiály se na podbití dají použít a jak vůbec podbití provést?

Co je dobré vědět o palubkách? | druhy, specifika, příslušenství, video

Dřevo je materiál, který vychází z přírody stejně jako člověk. Jde ruku v ruce s lidstvem napříč staletími a doprovází ho věrně, nejenom jako konstruktivní a užitný materiál, ale hlavně jako přítel s dokonalými vlastnostmi i vzhledem. Dřevo dýchá, dští z něho energie a síla, je krásné, a to nejenom z hlediska jeho barvy a kresby. Nejdůležitějším je však především hledisko ekologické.

Materiály pro stavbu svépomocí


Smrkové obkladové palubky

Toužíte po krásném přírodním designu? Líbí se vám profil smrkového dřeva? Obkladové palubky ze smrku představují rychlé a efektivní řešení pro interiér i exteriér. Ať už plánujete tónovanou nebo bezbarvou úpravu, budou pro Vás vybroušené palubky tím pravým ořechovým.