Mráz

Jak zajistit nezamrznutí vody v trubkách?

V tomto článku se zaměříme na ochranu vodovodních potrubí v období mrazu. Pokud se jedná o objekt, kde bydlíme celoročně tak to není zas takový průser. Mnohem horší jsou rekreační objekty, kam jezdíme spíše v letních měsíc v zimě jen málokdy ne-li vůbec. Proto je důležité v těchtoobjektech dávat větší důraz na vodovodní potrubí.

Jak zabránit zamrznutí okapů?

Problém se zamrzáním okapů je vhodné řešit již před nástupem chladnějších dnů. Ve chvíli, kdy začnou teploty klesat pod bod mrazu, hrozí zamrzání vody nejen u okapové hrany, ale také v celém okapovém systému. Předcházením tohoto problému lze předejít i značným škodám.

Jak zabezpečit vodoměr proti mrazu?

Setkáváme se s tím každé zimní období, někdy lze i dřívě, někdy naopak později... Ať už uhodí menší či větší mrazy, je třeba být připraveni v domě i okolí domu. Stejně jako zazimujeme zahradu, pergoly, balkonysklepy a  široké okolí domu, je třeba zazimovat i náš vodoměr. Týká se to především počasí, které klesne pod nulu. V opačném případě, tedy nezazimování vodoměru, musíme počítat s případnou opravou nebo celou výměnou a samozřejmě určitými finančními náklady.

Povětrnostní vlivy ovlivňující životnost stavby

Životnost stavby je ovlivněna řadou faktorů. Mezi tyto faktory patří především povětrnostní podmínky, které mají zásadní vliv na budovy. Díky mnohaletým zkušenostem, jsme v dnešní době již „dostatečně“ informováni o možných následcích, které mohou vzniknout. Nejnepříznivějšími vlivy jsou déšť a sníh, silný vítr, mráz, otřesy a chvění (zemětřesení).