Lino

Způsoby oprav poškrábaného linolea

Linoleum je velmi oblíbenou variantou voděodolné a snadno omyvatelné podlahové krytiny vhodné i do namáhaných prostor, kterou si lze pořídit v různých dekorech. V běžných domácnostech se linoleum pokládá především do místností, kde se předpokládá větší znečištění, jako jsou kuchyně, chodby, ale i dětské pokoje. Právě zvýšený pohyb a práce s ostrými předměty mohou způsobit mechanické poškození nášlapné vrstvy linolea, jejíž opravy však obvykle nepředstavují výrazně pracný úkon.

Jak odstranit zbytky lepidla po starém linu?

Linoleum je poměrně oblíbenou podlahovou krytinou především díky své cenové dostupnosti. Možná i vy ho doma máte. Ať už vás čeká jeho výměna nebo chcete položit zcela novou podlahu, zajímat vás bude jedno: Jak ho dokonale odstranit?

Jak správně položit lino?

Linoleum neboli lino patří dlouhodobě k nejpopulárnějším podlahovým krytinám u nás. Už dávno neplatí, že si můžete vybrat mezi šedým nebo béžovým. Lino a podobné materiály se dodávají v mnoha různých dekorech i barevných variantách. Z lina si klidně uděláte i „plovoucí podlahu“, stačí jen vybrat ten správný dekor.

Jak odlepit lino od podlahy?

Víte, jaká činnost dokáže pořádně pocuchat nervy takřka každému člověku, který se pustí do rekonstrukce? Přece odstranění starého lina z podlahy! Myslíte si, že se jedná o zbytečnou práci a postačí překrýt staré lino novým? Tak na to raději hned zapomeňte! Staré lino může totiž lehce zapříčinit nerovnost nové podlahy, zvláště když bude zkroucené nebo jinak poškozené. Další nebezpečí představuje i skutečnost, že se pod ním mohou vyskytovat plísně nebo různé nečistoty. Jak se zbavit starého lina co možná nejefektivněji?

Jak opravit lino?

Známe to všichni, občas něco upadne na podlahu asi úplně každému. Někdy to zůstane bez následků, jindy si na podlaze objeví rýhy, škrábance i jiná poškození. A to platí zvlášť o podlahových krytinách z měkčích materiálů, jako například na linoleu. Případně potřebujeme změnit rozestavění nábytku a na místě bývalé skříně či postele nám zůstanou v linu dolíčky po nožičkách.Problém můžete vyřešit buď radikálně, to znamená výměnou celé podlahy, nebo lino opravit. Jak na to?

Jednoduchý návod jak položit lino na dlažbu?

Máte v plánu doma položit linoleum (hovorově lino), ale nevíte, jak na to, abyste to zvládli sami a bez problémů? Pak čtete správný článek! Zde Vám totiž poradíme, jak postupovat.