Kotelna

Kolik stojí plynový kotel?

Výběr plynového kotle do rodinného domu či bytu není právě levnou záležitostí, ale jako u všeho, také u kotlů velmi záleží na tom, jaký typ kotle kupujete. A také na to, pro jaký účel kotel potřebujete.

Jak vyčistit zadehtovaný kotel?

Nejlepší radou je samozřejmě prevence, to nám poradí každý prodejce kotlů. A prosazuje si svou, že kotel nebude zadehtovaný, jestliže budeme používat jen doporučené palivo a dřevo používané k topení bude vždy vyschlé. Pravda je, že dehtování kotle a komína tímto způsobem omezíme, ale rozhodně mu nezamezíme. Jednou se nám to s největší pravděpodobností prostě stane, pokud se to však děje opakovaně a topíme doporučeným palivem je problém např. v předimenzovaném kotli, pak topíme na nízké teploty a zadehtováno máme hned, pro zamezení dehtovaní se doporučují teploty okolo 90°C.

Jak má být vysoký komín?

Co je nedílnou součástí každého domu a každé střechy? Správně, je to komín. Někdo by si řekl, že se nejedná o nic jiného, než o vyústění odvodu zplodin z kotle ven, ovšem o to překvapivější je, kolik norem a zákonů se komínů týká. Dobrý komín totiž musí být nejenom stabilní, pevný, vzhledný a estetický, ale také odpovídající zákonům a směrnicím. A jaké jsou?

Jak a čím obestavět krbovou vložku?

I v dnešní moderní architektuře zůstává devízou každého ideálního obývacího pokoje hezky udělaný krb. Ten dodává celé místnosti pocit pohodlí a domova. Určitě každému rozhodně nebude na obtíž, spíše naopak. Pokud ještě navíc celé místo s ohněm vhodně obestavíme, vznikne nám vskutku obdivuhodný unikát, kterému ostatní budou při každé návštěvě jen závidět. Jak ale v případě obložení krbové vložky postupovat, abychom dosáhli uspokojivých výsledků?