Investování

Jak investovat do nemovitostí: Průvodce pro začátečníky

Realitní trh je oblast, která se týká koupě, prodeje, pronájmu a správy nemovitostí. Tento trh je velmi rozmanitý a může zahrnovat různé druhy nemovitostí, jako jsou byty, domy, kanceláře, obchodní prostory, průmyslové budovy a další.

Pozemek jako výhodná investice

Pozemek - část zemského povrchu s možností různého využití, avšak takového, který se řídí územním plánem daného místa.

Majitelé pozemků mají různé názory - někteří se jich zbavují okamžitě za účelem zisku, jiní naopak šetří pro další generace v rodině nebo kupují další za vidiny výhodné investice. Která z variant je však správně? Vlastnit či zakoupit pozemek je vlastně ideální i bezpečná investice do naší budoucnosti i budoucnosti našich potomků. Můžeme si být jisti, že naše peníze budou uloženy bezpečně a zároveň v případě potřeby hotovosti můžeme pozemek kdykoliv prodat s jistým ziskem.

Investice do orné půdy - proč zbytečně ztrácí potenciál zajímavé investice?

Z investičního pohledu představuje vlastnictví orné půdy konzervativní strategii s nízkým, avšak stabilním výnosem. Zemědělské pozemky si dlouhodobě uchovávají hodnotu a zaručují pravidelný příjem z pronájmu (pachtovného). Mohlo by se zdát, že orná půda je jako onen proslulý důl v zemi. Historie nám již ukázala, že dolu pozbýt lze. Ano, riziko společenských otřesů existuje vždy, ale vedle bleskové ztráty vyvlastněním lze o drahocenný kus pole přijít i pomalejším, a to doslova plíživým způsobem. Půda má totiž hodnotu pouze tehdy, když se na ní hospodaří. A právě způsob optimálního hospodářského využití orné půdy má určující význam pro její hodnotu v budoucnosti.

Myčky na nádobí - investice, která se vyplatí

Myčka na nádobí již dnes dělá společnost v nejedné domácností. Její pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale tato investice se vyplatí, jelikož myčky šetří energii, vodu a váš čas. Díky ním ve výsledku ušetříte oproti jejich investici tisíce korun.