Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak vyřešit spaní v obýváku?

  

Bydlíte v paneláku a máte málo pokojů, kam byste uložili svoje ratolesti a sebe? Děti potřebují svůj prostor a rodičům nezbývá nic jiného, než se přesunout do obývacího pokoje na rozkládací pohovku. S našimi tipy však bude takové spaní pohodlné a nevšední. Inspirujte se.

Rozdělte místnost na dvě části

Pokud máte dostatečně velký obývací pokoj, můžete jej opticky rozdělit na dvě části. V jedné části bude postel a v další pohovka s konferenčním stolkem a televizí.

Prostor můžete rozdělit květinovou stěnou, knihovnou nebo třeba závěsem. Také pohovka uprostřed místnosti prostor rozdělí.

Dvě místnosti v jedné

CC: keresi72

Využijte vysokých stropů

Pokud máte vysoké stropy můžete si vybudovat patro pro postel. Při výstavbě je třeba dbát na to, aby bylo patro opravdu bytelné a mělo podpěrnou konstrukci, která vše pevně přidrží. Patro nemusí být moc veliké, postačí takové velikosti, aby se vám tam vlezla matrace na spaní. Vytvoříte si tak postel ve výškách, kde se pohodlně vyspíte.

V celém obývacím pokoji se tak prostor nezmenší. Tím, že postel umístíte na patro, budete mít stále dost místa pro sedačku i malou kancelář.

Postel ve skříni

Dnes už je mnoho způsobů, jak schovat postel v obývacím pokoji, kde není tolik místa. Využít můžete třeba skříň, která má zabudovanou postel. Přes den prostá skříň, která ladí s interiérem obývacího pokoje, v noci krásná a pohodlná postel. Stačí jenom vyklopit postel, vyndat peřiny a můžete jít spát.

Rozkládací pohovka

Pokud dáváte přednost raději rozkládací pohovce, než posteli ve skříni, investujte do kvalitní pohovky, ze které vás nebudou bolet záda. Také je vhodné investovat do podložky na spaní, kterou přes pohovku natáhnete a vaše spaní tak bude ještě pohodlnější.

Místnost v místnosti

Pokud vám to prostor dovoluje můžete si vytvořit v obývacím pokoji menší místnost pro vaši ložnici. Využít k tomu můžete sádrokarton, který je tenký, ale stabilní. Přidáte posuvné dveře a máte malou místnost pro vaši ložnici. Abyste se v ní cítili útulně a ne jako zvíře v kleci, využijte na stěnách světle barvy, které pokoj opticky zvětší. Ty můžete použít také na ložní povlečení nebo přehoz. Přidat můžete také nějaké obrazy nebo fotografie na stěny.

Inspirací je opravdu mnoho, záleží jen na vás, čemu dáváte přednost a co se do vašeho interiéru nejvíce hodí. 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články