Vruty

Jaké vruty do hmoždinek?

Padají vám doma obrazy nebo poličky? Pak jste pravděpodobně podcenili výběr vrutů případně hmoždinek. Naučte se nakoupit ty správné hmoždinky a volit vhodné vruty.

Jak vyndat vrut z dřeva?

Stojíme před nádhernou dřevěnou skříní, kterou jsme právě montovali pomocí vrutů do dřeva a zjistíme, že máme problém, protože jsme vrut zašroubovali na špatné místo nebo dokonce křivě. Nebo jsme se rozhodli vyndat vrut ze starší dřevěné konstrukce, kterou nechceme poničit a nejde nám to. Právě proto je tu náš návod, jak vyndat vrut ze dřeva?

Jaké použit vruty na sešroubováni dvou osb desek?

OSB desky patří k vyhledávaným materiálům, a to především z toho důvodu, že je lze použít k mnoha účelům. Nejčastěji se OSB desky setkáváme při řešení podlah, ale jejich využití je skutečně různorodé. Velmi často se sešroubovává více vrstev tohoto materiálu. Je však nutné si dát pozor na správný výběr vrutů. U více vrstev sešroubovaných desek hrozí do budoucna riziko, že budou vydávat nepříjemné zvuky či přestanou být funkční a bude nutné provést renovaci. Jaké vruty je vhodné použít pro sešroubování desek?

Jak vyšroubovat vrut?

Ke spojení dřeva lze použít svorky, hřebíky nebo vruty. Každý vrut má závit, krček a hlavu, která může být zápustná, trumpetová, plochá kulatá, půlkulatá nebo zápustná čočkovitá. Pro jejich snadné našroubování či vyšroubování je na ní rovný, čtyřhranný nebo křížový zářez.

Zemní vruty Krinner - rychlé řešení nejen pro stavbu plotů

Každý domácí kutil se alespoň jednou za život setkal s nutností zapuštění trubek do země. A většina může potvrdit, že kopat základy pro uchycení trubek do betonu nebo jejich zatloukání do země palicí je práce zdlouhavá a nevděčná. Mnozí proto dlouho odkládají domácí práce a kutilské projekty na zahrádce jen proto, že představa upachtěného kopání základů pro lešeňové trubky přebije odhodlání pustit se do práce.