Cesta

Jak na plevel mezi dlaždicemi?

Každý zahrádkář řeší na své zahrádce dvojici problémů. Prvním jsou škůdci a druhým je plevel. My se budeme zabývat druhým zmíněným a to s ohledem na jeho likvidaci, pokud se objeví mezi dlaždicemi. Možností likvidace je velké množství, tak se na ně pojďme podívat.

Jak na zpevnění sypkého podkladu pod podlahou, cestou, základy..

Každá stavba vyžaduje pevné a kvalitně provedené základy, bez toho se prostě neobejdeme. Buďto přenecháme práci odborníkům, tzv. „na klíč“ nebo ji zvládneme svépomocí.

Jak zpevnit příjezdovou cestu k domu?

Příjezdová cesta k domu musí vzdorovat častému dešti, sněhu, mrazům i vysokým letním teplotám. Také by měla být odolná vůči mechanickému poškození a vykazovat vysokou pevnost pro zatížení jezdícími auty. Jedinou zárukou její dlouhé životnosti je kvalitní provedení a výběr vhodného materiálu.

Jak vytvořit cestu z kačírku?

Přírodní kámen se na výzdobě zahrad významně podílí odedávna. Jednotlivé velké kameny a balvany působí v zeleném trávníku jako solitéry, nebo je mohou doplňovat malé kamínky. Také mohou „podepírat“ okrasné zdi a keře. Kačírek jako přírodní kámen má v zahradní architektuře své právoplatné zastoupení, především jako drenážní a okrasný komponent.

Jak na příjezdovou cestu z asfaltu?

Každý, kdo máme rodinný dům, chceme, abychom měli hezké a udržované i jeho okolí. Rozumíme tím dobře udržovanou zahradu a také právě příjezdovou cestu, kterou si můžeme zvolit z námi požadovaného a pro nás dostupného materiálu. Nejčastěji zastoupený je zmiňovaný asfalt, o kterém si ještě řekneme bližší informace, dále beton nebo zámková dlažba. Samozřejmě se fantazii meze nekladou a existují i další speciální úpravy terénu...