Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Zkušenosti s online aplikací na rozpočty: Ceník stavebních prací

  

Vzhledem k tomu, že jsem potřeboval vytvářet rozpočty ve formě RTS rozpočtů, tak jsem se poohlížel po programu, který by toto dokázal a byl za relativně dobrou cenu. Existují různé rozpočtářské programy. Většina z nich stojí nad 10000,- . Což se pro mě na pár rozpočtů nehodí. Na 10 rozpočtů za rok nepotřebuji profesionální program. Možná by stačil i excel, ale katalog kódů s cenami potřebuji. A tak jsem se poohlížel po nějakém nástroji do 10000,- . Mnoho jich není.

Buď se jedná o program RTS Stavitel+ nebo program Ceník stavebních prací. RTS Stavitel+ bývá většinou dražší, ale v průběhu roku dávají akce, kdy lze tento program koupit za výrazně lepší cenu. Dokonce jsem zaregistroval i o víc jak 50% levnější (bylo to mezi 13.-15.11.2019) a cena byla 4300,- Kč bez DPH. Další akci měli 22-28.4.2020 slevu -2700,- Kč. Ceník stavebních prací má také zvýhodnění. Další akce 20 let na trhu...program je za 6970,- Kč bez DPH. Jaká cena je aktuálně si musíte ověřit na jejich webových stránkách.

Upozornění ... je potřeba si hlídat i DPH 21%. Pro neplátce DPH se částka zvýší!

Příklady jejich akcí

Akce ceník program stavebních prací

AKCE v roce 2019 RTS Stavitel+

Akce RTS Stavitel+ jaro 2020

Pro tip: Pokud mají cenu vyšší než zde uvedenou. Tak jim určitě zkuste napsat o lepší cenu.

Demoverze programů

Oba programy jsou dostupné ve zkušební demo verzi. Určitě doporučuji nejdříve vyzkoušet. Demoverze ceníku stavebních prací oproti RTS demoverzi na mne působí více naplněná funkcemi, ale je to jenom demo, takže možná, že u dema RTS Stavitele+ jsou funkce ořezané a nejsou vidět. Na první pohled na mne působí demoverze Ceníku stavebích prací více obsáhlá s více funkcemi. Naopak demo RTS Stavitel+ na mne působí více jednoduše (což nemusí být na škodu). Jejich katalog se mi zamlouvá více než katalog u ceníku stavebních prací. 

Online verze Ceník stavebních prací

dostupná z adresy: https://www.csponline.cz 

Před několika měsící jsem se rozhodl pro online verzi dostupnou z internetu. Proč jsem si vybral právě online verzi? Rozhodla cena, dobrá komunikace podpory a moje přesvědčení, že bude práce online rychlejší než s programem.

Po nýnějších zkušenostech bych si online verzi ceníku stavebních prací pravděpodobně nepořídil. Důvod je hlavně pomalost tvoření rozpočtů. Poměrně často se mi stávalo, že jsem na něco čekal a nebo mne dokonce aplikace odstřihla (stránka se tvářila nedostupná, prostě odstřihla IP adresu). Tohle mne vytáčelo do běla. Další problémy...vyskakující chyby, nenačítání stránek, neukládání zadaných výměr, řazení položek, které jednou funguje pak zase ne.

Co se mi během používání stávalo:

  • Chyba 500 při uložení rozpočtu.

  • Zbytečne vyskakování hlášek a předvyplnění.

Chyba při vkládání položky k přesunu...

 

Při zavření výše uvedeného okna se aplikace sekne..

Na níže uvedeném obrázku je místo, kam se zadává výpočet rozměr. Někdy se mi stávalo, že po zadání rozměru a uložení položky se prostě rozměr neuložil. Hodnota však byla uložena. Dále jsem se setkal s tím, že více jak 10 řádků se mi neukázalo i když jsem jich zadal více (jak pak tyto řádky smazat?).

 

Prostě se mi nyní zdá, že je aplikace nedotažená. Věřím, že tyto chyby programátoři opraví avšak s rychlostí aplikaci nevím. Slibovali, že na tom zapracují...zatím si myslím, že je to nedostatečné zrychlení.

Info o produktu

Takže můj závěr: Dokud nebude většina těchto problémů opravena tak tuto webovou aplikaci nedopuručuji. Pokud Vám nevadí pomalá práce pak je aplikace dobrá. Aplikace se dá používat. Mně osobně se líbí, ale prostě nepřekousnu pomalost či dokonce vykopnutí ze stránek. A proto jsem se rozhodl, že přejdu na jejich programovou verzi ceníku stavebních prací, která se mi zdá být mnohem lepší. Uvidí se. Mám nabídku na přechod z online verze na programovou. Poměrově doplatím část peněz za programovou verzi. Za což jsem rád. Běžně toto nedělají.

Doplnění:

Používám nyní verzi ceníku stavebních prací na PC a víceméně je vše bez problémů. Až na pár drobností je vše OK.

A teď mužu jít zpět vytvářet rozpočty. Ať se daří!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články