Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   › 

Vybíráme odkládací stolky - ložnice, pokojík a pracovna

  

Při zařizování interiéru se řídíme svým estetickým citem, potřebami, praktičností, vybíráme nábytek, textilie a doplňky podle svého vkusu, stylu bydlení, občas i podle finančních možností. Zcela přirozené je, že u každého je tomu jinak, avšak nejdůležitějším se jeví výsledek jako celek, jímž je bezesporu příjemný, útulný, klidný a bezpečný domov, ve kterém se bude všem dobře žít. Proto i maličkost zde hraje svoji roli, byť by se jednalo třeba jenom o botník, svítidla či konferenční stolek.

Obsah tohoto článku:

Není stolek jako stolek - V každém případě je však kolem nás velký výběr jak nábytku, tak veškerého doplňkového sortimentu. Bydlet můžete téměř okamžitě, když máte jasno v tom, co všechno potřebujete a k tomu kromě peněz alespoň minimální představu. Stolky jídelní, servírovací, televizní, kávové nebo čajové, konferenční a mnohé další nám napovídají, k čemu jsou optimálně využívány. U konferenčního sice nejsou pořádány konference, ale stejně jako jeho ostatní bráškové, slouží k umístění nebo odkládání prakticky čehokoliv. A tak světlo světa spatřil  ideální a praktický stolek odkládací.

Odložte si

Na jakýkoliv vybraný stolek, hodící se do daného interiéru, odkládáme nádobí, knihu, léky, brýle, pohoštění, a všechno je pak pěkně po ruce. Jiný stolek se hodí například k odkládání do ložnice, dětského pokoje nebo pracovny. Dospělí versus děti značí jistou rozdílnost v materiálu, vzhledu, barvě, praktičnosti nebo efektnosti. Odkládací stolek je právě vyráběn v rozmanitých materiálových variantách, kde kromě klasického dřeva lze objevit také stolky plastové, z ratanu, ze skla, z kovu nebo různě kombinované. Pokud je tento kousek nábytku navíc designový či jinak zvláštní, modernímu prostředí rozhodně prospěje.

Pracovna jak má být

Velké rodinné domy skýtají svým majitelům většinou luxus jako je osobní pracovna, kde může být ukryto administrativní zázemí, vedení firmy z domova a další. K jejímu dokonalému využití napomůže jedině kvalitní a pohodlný administrativní outfit. Stolky, které se hodí právě sem, mohou mít různé tvary, barvy, velikosti, mohou být exkluzívními kousky, ale v pracovně by měly zastávat určitý účel a funkci. Nefunkční odkládací stolek v pracovně bude jenom zabírat místo. Ke koupi svádějí však stolky praktické a snadno udržovatelné, s nejrůznějšími pořadači, přihrádkami, poličkami, protože jenom správně uložené věci najdeme příště zase na tom samém místě. O tom, zda klient dá přednost dřevu, laminátu, plastu, sklu, kombinaci s chromem či jiným kovem, by mohla být vedena dlouhá diskuse, protože je to věc zcela individuální a je otázkou osobního vkusu nebo životního stylu.

I děti potřebují svůj životní prostor

Nejenom dospělí mají potřebu mít svůj individuální pracovní prostor, k podobnému záměru je třeba vést i mladší generaci. Vytvořit jim dostatečně kreativní dětský pokoj, v pozdějším věku pak spíše studovnu, by mělo být cílem všech rodičů, kterým na dětech záleží. Prostor pro správný a všestranný rozvoj dětské osobnosti již není nic nového pod sluncem. V pokojíčku kromě nábytku a postele naleznou své nezaměnitelné místo také nejrůznější typy odkládacích stolků - hlavní roli hraje velikost, tvar a barva, což jsou velmi důležité parametry, které se ale mohou podle věku obyvatel pokoje diametrálně lišit. Menším dětem lichotí barevné plastové (lehké, přenositelné, snadno udržovatelné) stolečky s potiskem, které můžeme například stohovat, složit nebo využít i jinak (například ke hře nebo k rukodělné práci, k malování atd.).

Třešničkou na dortu vaší ložnice

Kam s knížkou, časopisem, lampičkou, skleničkou vody, když postele v ložnici nejsou žádnými odkládacími plochami opatřeny? Velká chyba ze stran výrobců je prodávat neúplné sety či naopak zbytečně velké nábytkové sestavy, které do běžného panelákového bytu tak tak vejdou. O to více se může radovat hospodyňka, když najde řešení, jak toto dilema odkládání nejrůznějších „důležitostí“ vyřešit. Stolky a stolečky, policové systémy, vestavěné skříně a skříňky zajistí, že i v ložnici by měla každá věc mít své stálé místo. Pokud navíc bude odkládací stolek mobilní a vždy na dosah, získá si zajisté své obdivovatele.

Variabilní prvky a materiál

Na současném trhu je momentálně na výběr ve všech materiálových kombinacích i finančních relacích dostatečné množství stolků a stolečků k odkládání, že si vybere každý. Pokud bydlení ve stylu Feng Shui žádá a upřednostňuje využití přírodních materiálů, je potřeba zabrouzdat do stolařství nebo vybrat nábytek z cizokrajných dřevin, i ten má své výhody. Variabilní nábytek, který lze účelně kombinovat nebo využívat k rozmanitým účelům a vícero funkcím, je méně běžný, ale také se občas objevuje zejména v zakázkové výrobě. Levnější variantou jsou náhražkové materiály a plast, lákající zejména dostupnou cenou či jednoduchou údržbou.  

Jedna mega rada na závěr

Při pořizování právě tohoto nábytkového artiklu do vašeho domova mějte na paměti několik neopomenutelných hledisek:

  • proč si odkládací stolek pořídit a hlavně k čemu bude sloužit
  • místnost, kde bude mít své stálé místo
  • jaký bude jeho účel či by měl být spíše víceúčelový
  • oblíbený materiál – dřevo, kov, plast, ratan, sklo, lamino…
  • vhodná barevnost a design
  • módní trend versus nadčasovost
  • další specifika – mobilnost, pevnost, stabilita, lehkost, skladnost, cena

Při ujasnění veškerých kritérií, která lze jednoduše zpracovat stylem konfigurace, bude ve finále výběr odkládacích stolků dozajista hračkou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)





Související články