Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

7 praktických rad při výběru nočních stolků

  

Většina lidí hledí na noční stolky jako na zanedbatelnou součást vybavení jejich ložnice, kterému netřeba věnovat kdovíjakou pozornost. Možná ani vy jejich přítomnost mnohdy nevnímáte, možná je dokonce považujete za samozřejmost. Ať tak či onak – noční stolek představuje šikovný doplněk, který svědomitě plní nejen celu řadu praktických funkcí, ale nezapomíná ani na funkci estetickou a stává se tak ozdobou vaší ložnice.

A teď ruku na srdce – jaký je ten váš? Ladí s barvou či materiálem vaší postele, nebo každý kousek představuje pravidlo: Každý pes, jiná ves? Je dostatečně prostorný a nabízí vám úložné prostory? Je stabilní, bezpečný a vzhledově přitažlivý? Pokud ne, pak je na čase poohlédnout se po novém kousku do vaší ložnice! Nechcete-li při výběru udělat chybu, koupit zajíce v pytli nebo jednoduše sáhnout vedle, přečtěte si dnešní článek. Přinášíme vám hned 7 praktických rad, kterých je dobré držet se při nákupu.

Obsah tohoto článku:

Rada č. 1: K čemu jej budete využívat?

Patříte mezi skupinu lidí, kteří zastávají názor, že noční stolky jsou jen zbytečným kouskem nábytku, který ubírá místo v ložnici? Pak věřte, že jste na omylu. Noční stolky vám nabízí celou řadu funkcí a možností, které rozhodně nelze považovat za samozřejmost. Ještě než se vydáte na nákup nového stolku, měli byste si odpovědět na jednu důležitou otázku: K čemu ho budete využívat? Nároky lidí se hodně liší – zatímco někdo noční stolky používá jen jako odkládací plochu, další je považuje za zpestření ložnice. Ujasnit si, co pro vás bude noční stolek znamenat, je klíčové. Jedině tak správně odhadnete, jaký volit materiál či výšku.

Rada č. 2: Vzhled

Co si budeme nalhávatpro drtivou většinu z vás je vzhled nočního stolku to nejdůležitější kritérium. My se k tomuto názoru přikláníme, neboť vzhled hraje významnou roli. Noční stolek by měl v první řadě ladit nejen se středobodem vaší ložnice – tedy postelí – ale i s celým interiérem. Při rozhodování proto berte v potaz především materiál, ze kterého je vyrobena postel. Je-li z masivu, snažte se vybírat mezi masivními nočními stolky. Aby noční stolek dokonale zapadl do prostředí, je nutné hledět i na barvu. Ta nemusí sedět úplně přesně, neboť jen málokdy se vám podaří sehnat nachlup stejný odstín, jaký má vaše postel – a to zvláště v případě, kdy noční stolek kupujete pozdějiPozornost věnujte i stylu, ve kterém je celá ložnice zařízena.

Rada č. 3: Výška

Zastáváte názor, že jednoduše nakráčíte do obchodu a odnesete si první noční stolek, který vám padne do oka? Pak věřte, že takhle to bohužel nefunguje. Dalším velice důležitým parametrem, na který byste při výběru měli brát ohledy, je i výška nočního stolku. Ta by měla být úměrná k výšce vaší postele. Chcete-li, aby vám noční stolek poskytl co možná nejpohodlnější odkládání nejrůznějších věcí, snažte se vybírat mezi výškově stejnými, nebo o něco nižšími kousky.

Rada č. 4: Stabilita

V současné době je trh doslova zaplaven i nočními stolky, které jsou vybaveny kolečky. Tyto kousky jsou stále žádanějším zbožím, neboť jejich majitelům nabízí mnohem snazší manipulaci, kupříkladu při úklidu nebo ve chvíli, kdy potřebujete se stolkem hýbat. Noční stolky na kolečkách jsou sice fajn, ale příjemná možnost lehčí manipulace je kompenzována nižší stabilitou. Toužíte-li po nočním stolku, který bude mít kolečka, věnujte svou pozornost takovým kouskům, které lze zabrzdit. Jedině tak získáte stabilního společníka, který vám nikam neujede.

Rada č. 5: Bezpečnost

Noční stolky patří k postelito není žádné překvapení. Vzhledem k tomu, že v jejich bezprostřední blízkosti spíte, je nutné myslet i na dostatečnou bezpečnost, kterou by vám měl vhodný noční stolek nabídnout. Bezpečí je vždy na prvním místě. Volte noční stolek, který je speciálně upraven a nemá ostré hrany, které by mohly zavinit nejen poškození vašeho povlečení, ale v nestřeženém okamžiku –především pak v noci – by se mohly stát viníkem nechtěného úrazu.

Rada č. 6: Praktičnost

Ať už hledáte noční stolek takový nebo makový, měl by být především dostatečně praktický. Uvědomte si, kolik věcí chcete mít i během noci po ruce – ať už je to mobilní telefon, sklenice vody na uhašení žízně, prášky proti bolesti hlavy, brýle na čtení nebo krémy, které před spaním používáte.Tohle všechno a spoustu dalších věcí nechcete postrádat. V takovém případě je ale nutné myslet na to, kam je na noc uložíte. Nechat je povalovat na zemi vedle postele? To už se v českých ložnicích dávno nenosí! Nejenže je to vzhledově nepřitažlivé, ale navíc pro určité věci – brýle, mobilní telefon, sklenice s vodou – i nebezpečné. Určitě byste ráno či během noci nechtěli na uvedené věci šlápnout, případně sami sebe odsoudit k vytírání podlahy díky rozlité sklence vody, do které byste cestou nechtěně kopli. Ideální noční stolek by měl poskytnout dostatek místa pro všechno, co u sebe potřebujete a chcete mít po ruce.

Rada č. 7: Uzamykatelné šuplíky

Závěrem se dostáváme k jedné z nepraktičtějších raduzamykatelnosti. Pro spoustu lidí je ložnice místem, kam si ukládají své cennosti, případně věci, které nemají být ostatním na očích. Pokud i vy toužíte po bezpečnosti, zaměřte se na výběr nočního stolku, který je vybaven uzamykatelným šuplíkem. Do toho můžete dle libosti odložit šperky, peníze či jiné cennosti, které jsou vám drahéať už materiálně či duševně. Šuplík vybaven klíčem oceníte i tehdy, máte-li malé děti, které jsou neposedné a pořád někde šmejdí. Jistě byste nechtěli, aby si dítko spletlo prášky na spaní s lentilkami, viďte?

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články