Úvod

10 důvodů, proč si pořídit odkládací noční stolek

  

Noční stolky jsou v drtivé většině českých domácností často opomíjeným kouskem nábytku, kterému spousta lidí nevěnuje pozornost, ba dokonce mnohdy ani nevědí, že nějaký stolek ve své ložnici vůbec mají. A to je škoda, neboť na noční stolek by se rozhodně nemělo hledět jako na obyčejný a velice snadno postradatelný kus nábytku.

Co se týče vhodného vybavení do ložnice, názory se hodně rozchází. Televize, květiny, dekorace, zrcadlo či jiné doplňky – tohle všechno v tomto interiéru můžete postrádat, na co by se ale určitě nemělo zapomínat je velká a dostatečně komfortní postel, jejíž nezbytnou součástí jsou dva noční stolky. O výhodách nočních stolků netřeba pochybovat – často vám prokazují nedocenitelné služby, kterých si mnohdy ani nevšímáte, nebo je považujete za samozřejmost. Zastáváte-li názor, že noční stolek do ložnice nepatří, nechte se inspirovat následujícími řádky – přináší vám hned 10 důvodů, proč by ani vám noční stolek rozhodně neměl chybět!

Obsah tohoto článku:

Lampička

Lampička představuje standardní vybavení většiny ložnic, bez její přítomnosti by si spousta z vás nedokázala představit trávení večera v posteli. Jakmile se po náročném dni konečně dostanete do pohodlného lůžka, často si před upadnutím do říše snů chcete ještě něco přečíst, nechat se unést poutavým příběhem oblíbené knihy nebo si potrápit mozek luštěním křížovky. Svítit si k těmto aktivitám centrálním osvětlením je nejen očím nepříjemné, ale navíc se většina z vás často nechce z vyhřáté postele dojít k vypínači. Lampička na nočním stolku je snadno dosažitelná, aniž byste museli ven z postele.

Knížka, časopisy, křížovky

První důvod souvisí s druhýmjak již bylo řečeno výše, nejeden z vás tráví večery v posteli nějakou aktivitounapříklad čtením či luštěním křížovek. I v tomto případě přítomnost nočního stolu jistě oceníte, neboť odložit si knihu na stolek je mnohem efektivnější, než ji odhodit někam vedle postele, kde byste na ní ráno akorát tak šlápli. Nehledě na skutečnost, že věci poházené po zemi jednoduše nevypadají pěkně.

Sklenice s vodou

Není žádným překvapením, že spoustu lidí v noci probudí nekontrolovatelná žízeň, která jim nedovolí opět upadnout do říše snění, dokud nebude uhašena. A teď ruku na srdcekolika z vás by se chtělo vytáhnout byť jen prstíček z vyhřáté postele a dojít do studené kuchyně, kde byste se mohli napít? Pravda, skutečně jen málokomu. Proto je mnohem lepší položit si před spaním na noční stolek sklenici vody, která v noci uhasí vaší žízeň.

Mobilní telefon

Mít po ruce mobilní telefon takřka v jakoukoli denní či noční hodinu je v současné době nepsanou nutností. Proto se není čemu divit, že si drtivá většina lidí bere svůj mobil i do postele. Nemáte-li noční stolek, odkládáte ho buďto na zem, kde hrozí, že na něho ráno zapomenete a jednoduše na něj šlápnete, nebo si jej uložíte pod polštář. Jenže spousta z vás se v noci převaluje a ráno se diví, že mobil není pod polštářem, ale v důsledku neklidné noci leží někde za postelí. O důvod navíc, proč byste neměli podceňovat přítomnost nočního stolku.

Brýle

Mít brýle na čtení či ke sledování televize není žádná ostuda. Mnoho z vás se za jejich nošení nestydí, ale kdo brýle používá, jistě moc dobře ví, jak drahá je to záležitost. I tady nutno zmínit důležitost nočního stolku. Pokud si v posteli čtete nebo luštíte křížovky a musíte k tomu používat brýle, kam si je před spaním odkládáte, nemáte-li vedle postele praktický stoleček? Na zem? A nebojíte se, že je ráno nebo v průběhu noci, dostanete-li například žízeň, zašlápnete?

Budík

Vstávat do školy či do práce musí drtivá většina z vás. Pokud vás každé ráno z postele nevyhání sousedův kohout, krákající na celou ulici, jistě si každý večer nařizujete budík. Bez nočního stolku jej pak odkládáte na zem, kde jej ráno musíte ještě v polospánku doslova honit po podlaze, a není žádným překvapením, že vám v důsledku vaší ranní neohrabanosti často někam uteče. Ano tušíte správněs nočním stolkem by se vám podobné ranní dobrodružství určitě nestalo.

Zútulnění ložnice

Postel a noční stolek zkrátka patří k soběa přes to nejede vlak. Kromě celé řady praktických funkcí vám noční stolky nabízí i funkci estetickou. Holá ložnice, ve které se strachy klepe jen postel a jedna šatní skříň zkrátka nevypadá útulně. A tady máte další důvod, proč s pořízením nočního stolku příliš neotálet – vaše ložnice bude vypadat zařízeněji a příjemněji.

Léky

Mnoho z vás potřebuje mít i v noci po ruce nějaké lékya nezáleží na tom, zda jde o léky na spaní či na bolest hlavy, kterou často trpíte. I v tomto případě je noční stolek nedocenitelný, protože si na něho můžete potřebné léky odložit. Pořídíte-li si navíc noční stolek s úložným prostorem – nejlépe uzavíratelným šuplíkem – nebudou vaše léky vystaveny na obdiv ostatním.

Notebook

V současné moderní době je notebook v posteli často vídaným jevem. Mnoho z vás na něm po večerech pracuje, sleduje seriály nebo jen tak brouzdá po internetu. Je-li vaším zvykem kupříkladu na notebooku sledovat filmy, které vás příjemně uspávají, můžete využít noční stolek jako odkládací plochu. Notebook se vám nepřehřeje, jako kdyby byl položený v peřinách a pokud byste během sledování usnuli, budete mít jistotu, že jej během spánku neshodíte s postele.

Kosmetika

Zvláště ženám je určený náš poslední – tedy desátý důvod, proč si pořídit noční stolek. Mnoho z nich před spaním používá nejrůznější kosmetiku v podobě krému, a to nejen na ruce, ale i na obličej či další části těla. Abyste tak všechny lahvičky nemuseli válet nevzhledně po zemi, odložte si je na noční stolek. Nechcete-li, aby byly vidět, pořiďte si takový, který má úložný prostor.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články