Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Požární uzávěry

  

Požární uzávěry pro každého, kdo chce chránit sebe i majetek - jsou tu pro Vaši bezpečnost. Na trhu je celá řada požárních vrat, rolovacích mříží a podobných produktů. Pokud se neorientujete v této problematice, zkusme si trochu přiblížit, která vrata jsou vhodná zrovna pro Vás.

Pod pojmem požární vratasi můžeme představit buď posuvné uzávěry nebo rolovací vrata. Posuvná vrata jsou vyrobena z oceli a fungují jako speciální uzávěry, které brání proti šíření požáru, nepropustí teplo, ani kouř. Jsou vyráběna na zakázku a mohou být v provedení jednokřídlová, dvoukřídlová nebo s průchozím otvorem.  Jejich velkou předností jsou nízké nároky na prostor a lze využít celý vratový prostor pro průchod. Druhou možností jsou rolovací vrata, která jsou taktéž vyrobena z oceli. Mají velmi jednoduché konstrukční řešení a jsou taktéž velmi nenáročné na prostor.

Rychloběžná vrata musí fungovat na vteřinu

Použití rychloběžných vrat vyžaduje vysoké nároky na jejich rychlost. Jsou proto vhodné tam, kde je vysoká frekvence přepravy materiálu nebo osob. Velmi rychle se otevřou a zase uzavřou. Jsou proto vhodné například do budov, kde je třeba oddělit místnosti. Dobrým příkladem jsou sklady, kde se rozděluje „čistý“ provoz od „špinavého“. Díky těmto vratům se minimalizují tepelné ztráty.

Rychloběžná vratase využívají především v interiéru a mohou být vyrobeny z různých materiálů. I rychloběžná vrata jsou dělána přesně na míru.

Mříže rolovací jsou stále více využívané

Kvalitní mříže rolovací lze využít jak v privátním sektoru, tak v průmyslu. Vše záleží na požadavcích zákazníka. Nejvíce je kladen důraz na bezpečnost, vysokou odolnost a estetiku. Velmi často je vídáme v obchodech, kde slouží jako obrana proti vloupání. Roletové mříže jsou vyrobené z oceli, díky tomu je zaručena bezpečnost a dlouhá životnost. Je velmi žádoucí, aby materiál dokázal odolat nepřízni počasí, tedy mrazu, vodě i slunci.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články