Těsnění

Čím utěsnit průsak kolem komína?

Dehtace neboli průsak dehtu patří k poměrně častým problémům komínů, které se řadí k těm vůbec nejvíc namáhaným částem stavebních konstrukcí. Jak vzniká a hlavně jak se ho zbavit?

Čím utěsnit netěsnící spáry na střeše?

Mnohdy se říká, že střecha je základem každého domu a je tomu skutečně tak. Bez střechy by dům prakticky nebyl domem, jelikož by nebyl obyvatelný. Střechu můžeme chápat jako stavební konstrukci, která z vrchní části ukončuje stavbu domu. Má za úkol chránit vnitřní prostory domu proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Její další funkcí je například odvod vody, která by se v těchto místech jinak hromadila. Obecně je střecha složena ze dvou základních částí, a to z nosné konstrukce a krytiny. Střecha musí splňovat řadu náročných podmínek, aby nám zajistila perfektní ochranu. Měla by být především vodotěsná a tepelně izolovaná.

Dveře a okna špatně těsní. Co s tím?

Netěsnící okna a dveře nejsou jen nepříjemností, která negativně ovlivňuje vaše pohodlí, ale mohou se vám i velmi zásadně prodražit.  Přitom někdy stačí jen drobná úprava a situace se rapidně zlepší.

Jak utěsnit vchodové dveře pomocí těsnění?

Netěsnící okna a dveře jsou příčinou chladu, a to i v případě, že topíme na vysokou teplotu. Předejít tomu lze jejich výměnou nebo úpravou těsnění. Rozhodneme - li se pro druhé řešení, zjistěme si nejdříve přesné místo úniku tepla. K tomu nám dobře poslouží svíčka nebo zapalovač. V případě dobrého utěsnění nám plamen hoří rovně. Pokud ale plápolá do strany, nebo je sfouknut, nachází se na tomto místě průvan. Není to nic neobvyklého zejména u starších dveří, které se častým používáním či vlivem vlhka nebo vyšších teplot mohly poškodila, a proto již patřičně nedovírají.