Pokládka zámkové dlažby

Jaký štěrk pod zámkovou dlažbu?

Pokud se chystáte na zámkovou dlažbu, tak nesmíte podcenit přípravu a správnou volbu podkladních vrstev. Z dlouhodobého hlediska a z hlediska kvality je správné provedení podkladních vrstev v podstatě tou nejdůležitější fází výstavby, kterou v případě zanedbání nezachrání ani ta sebekvalitnější dlažba. Mezi základní podkladní vrstvy patří kamenivo, jehož správný výběr pro zámkové dlažby si zde ukážeme.

Jakou vrstvu štěrku pod zámkovou dlažbu?

Nevíte, jaké podloží potřebuje zámková dlažba? Kolik vrstev, jaké kamenivo? Vše záleží na tom, pro jaký účel zámkovou dlažbu pokládáte. Tedy nejdůležitější je předpokládané provozní zatížení a samozřejmě také očekávaný vzhled. Tomu se přizpůsobí nejen tloušťka dlažby, ale také tloušťka podloží.

Jak pokládat zámkovou dlažbu? - podrobný návod

Cílem tohoto článku je popsat postup prací při stavbě chodníků z betonové dlažby. Úvodní odstavce věnujeme obecnějším radám - výkopy, podloží, obrubníky a dlažba. Kromě toho zde naleznete i část o potřebném materiálu a nářadí. Pokud Vás však zajímá, jak postupovat svépomocí, můžete přejít na konec článku, kde je popsaný podrobnější návod.