Oheň

Jak ochránit dům proti požáru?

Kolem domu je hodně práce, kromě úprav na domě je potřeba jej i chránit. Nejen před zloději, nýbrž i před požárem. Požár vzniká z řady příčin - nedbalá manipulace s ohněm, vadná elektroinstalace, vadný elektrospotřebič a tak různě. Naštěstí dnes existuje řada způsobů, jak dům proti požáru chránit.

Jak na protipožární zabezpečení domu?

Když vypukne požár, není to žádná legrace a oheň zničí, co mu jen vstoupí do cesty. Nejlepším způsobem, jak se před ním ochránit je účinná prevence v podobě protipožárního zabezpečení. Rozhodně to není žádná zbytečná investice, nedá se spoléhat na to, že zrovna vy prostě nevyhoříte. Navíc existují i jisté požární předpisy dané zákonem. Ale nemějte strach, společně se tím vším prokousáme.

Jak dlouho hoří dřevěné brikety?

Dřevěné brikety jsou velmi populárním druhem ekologického paliva. Díky různým dotačním programům v posledních letech v řadě přibývá domů, kde kotle na biomasu, včetně dřevěných briket, nahrazují kotle na uhlí.

Požární uzávěry

Požární uzávěry pro každého, kdo chce chránit sebe i majetek - jsou tu pro Vaši bezpečnost. Na trhu je celá řada požárních vrat, rolovacích mříží a podobných produktů. Pokud se neorientujete v této problematice, zkusme si trochu přiblížit, která vrata jsou vhodná zrovna pro Vás.