Pozinkovaný plech má zvýšenou ochranu proti korozi. Zinek se na něj nanáší galvanicky, nástřikem nebo ponorem. Uplatnění nacházejí pozinkované plechy na mnoha místech. Asi nejčastěji se z tohoto materiálu vyrábí okapový systém či střechy. Čím takový plech natřít?
Základem tvorby životního prostředí je nutnost znát půdní a klimatické podmínky lokality. Jde zejména o umístění objektů na pozemcích včetně doplňkových staveb, o velikost a tvar pozemku vzhledem k světovým stranám, pěstební podmínky a další.
Ptačí trus na fasádách domů je velmi nepříjemným problémem. Nejlépe je, pokud ptákům dokážeme ve znečišťování zabránit. Jak na to a co s tím, když se nám to nepovede?
Dřevo je jedním z nejobvyklejších, nejtradičnějších, ale také nejvíce náchylných stavebních materiálů. Pokud si postavíte dřevěnou terasu, altán nebo třeba celou chatu, počítejte s tím, že se o něj budete muset starat, snadno totiž podlého degradaci. Vadí mu vlhkost, mráz, horko i přímé sluneční záření, přičemž ho mohou poškozovat i houby, plísně nebo hmyz (především červotoči nebo mravenci). Chcete-li životnost dřeva výrazně prodloužit, pomůže vám impregnace a dodržení některých základních stavbařských pravidel.
Nejméně náročné řešení je samozřejmě objednat si na čištění fasády každého domu specializovanou firmu. To je ovšem současně i náročnější z hlediska financí. Proto se řada lidí zamýšlí nad tím, jak realizovat čištění také svépomocí? A co dělat, když chcete, abyste s příštím čištěním měli co nejméně starosti a fasádu míníte ošetřit preventivně?
Dříve stačilo dřevěná prkna obytné chýše natřít volskou krví a ochrana proti slunci i nezvaným hostům byla zajištěna. Dnes však chceme svá obydlí i svůj dřevěný nábytek chránit především proti výkyvům počasí jaksi odborněji. Pojďme se nyní podívat, jaké máme možnosti, pokud chceme ochránit dřevo před slunečními paprsky.