Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak správně silikonovat?

  

Silikon má celou řadu výhod. Často se využívá ve chvíli, kdy potřebujete snadno a rychle zamezit přítomnosti zatékající vody. Na úvod je samozřejmě zapotřebí odstranit starý silikon. K tomu poslouží speciální škrabka. Také zajistěte, aby místo, kde budete silikon využívat, nebylo mokré ani mastné. Ve spárách nesmí zůstat žádné zbytky, protože jinak nový silikon nepřilne dobře a za chvíli ho můžete opravovat znovu. Když se zbavíte starého silikonu, naneste silikon novým přípravkem, s nímž to jde poměrně jednoduše a svižně. Odlomte pojistku, sundejte uzávěr, sevřete samospoušť a hmota se objeví sama. Poté již musíte jen silikon aplikovat.

Místo stěrky prst

Nerovností se vůbec obávat nemusíte, protože stačí posunout speciální korektor síly vytlačované hmoty do střední nebo krajní polohy, čímž se koriguje síla vytlačované hmoty. Následně použijte stěrku a silikon pečlivě vyhlaďte. Místo stěrky ovšem můžete použít i svůj vlastní prst namočený do mýdlové vody. Čím hladší bude povrch, tím menší je pravděpodobnost, že se sem postupem času opět dostane voda a následně i plíseň. Jakmile použijete někde příliš hmoty, stačí ji jednoduše odstranit prstem. Při aplikaci silikonu začněte od kraje a postupujte až na druhý konec. Pokud silikonujete kolem vany, můžete jet i přes rohy.

Pozor na plíseň

V některých domácnostech se po určité době objeví černé skvrny na silikonu. Jedná se o plíseň, protože stačí nepatrná trhlina, v níž se zachytí voda, a máme zde zdroj plísně. Z toho důvodu je vhodné používat hmoty, jež v sobě mají dostatečnou odolnost proti plísni. V současné době je na trhu velké množství rozmanitých silikonů, takže je důležité si vybrat takový, s nímž bude co nejméně práce, a navíc má nějaká další pozitiva. Asi nejvíce času při správném silikonování zabere odstranění starého silikonu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.86/5 (7 hlasů)

Související články