Hliník

Jak vybrat hliníkový HS portál?

HS portál je speciální systém, který se využívá pro moderní řešení dveří. Samotná zkratka má původ v němčině, konkrétně ve slovech hebe a schiebe neboli zvednout a posunout.

Jaký je rozdíl v plastových, dřevěných a hliníkových oknech?

Plastová okna

  • V současnosti se jedná o okna nejvíce žádaná. Jsou naprosto bezúdržbová.
  • Používají se jako okna pro novostavby, ale uplatňují se také při rekonstrukcích starších rodinných či panelových domů.
  • Plastové okenní rámy se vyrábí z plastových profilů o více komorách. Do těch největších je obvykle vsazen ztužující ocelový profil ve tvaru U či "jekl".
  • Běžná jsou dnes pětikomorová okna, ale můžeme sehnat i osmikomorová. S tím souvisí i hloubka profilu, což v podstatě znamená šířku okna. Čím více komorami se okno vyznačuje, tím by měl být také profil hlubší.

Chci okna z hliníku. Co pro to musím udělat?

Zatoužil-li jste po úsporných oknech z hliníku a nechce se vám samozřejmě platit celá částka, můžete požádat o finanční podporu od státu. Zelená úsporám pokračuje i rokem 2017. A co všechno si tedy musíme „vyběhat“.  

Hliníkové vstupní dveře, jaké jsou na trhu možnosti?

Hliník je velmi oblíbeným materiálem pro vstupní dveře. Má řadu předností. Které to jsou a jak se zorientovat v nabídce na trhu a vybrat si správné dveře?

Jak vyčistit zoxidovaný hliník?

Hliník se používá k výrobě různých předmětů. K nim patří například kuchyňské nádobí, příbory, okna nebo dveře. Pro svou dobrou vodivost je hliník používán také jako součást elektrických vodičů. Podobně jako u dalších kovů i zde může dojít k jeho oxidaci. Poškozená místa lze odstranit pomocí vosku nebo různých chemických přípravků.

Jak vyleštit hliník? - postup jak na to

Máte na některých hliníkových součástkách vašeho vozu matný a zašlý povrch a rádi byste mu dodali jeho původní lesk? Chcete, aby vypadal jako nový? Není to tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Dokonalé vyleštění hliníku zvládnete, pokud dodržíte následující postup.