Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Co jiného grilovat než maso?

  

Grilování zažívá v České republice obrovský růst a vývoj. Těžko byste hledali člověka, který nikdy negriloval nebo nejedl něco grilovaného. Nejčastěji dáváme na gril maso, to jednoznačně. Ale co když maso omrzí nebo máme mezi přáteli vegetariána? Zde je pár typů, jak z této situace vybruslit.

Sýrova revoluce na grilu

Nejen grilování, ale také sýry u nás zažívají takovou menší revoluci. Tak proč je nedat na gril? Nejčastěji se grilují sýry plísňové. Výborné je ale dát na gril i syrečky, kozí nebo ovčí sýr. Na sýry můžete použít různé bylinky a nebo rovnou marinády. Záleží jen na vaší chuti. Nejen kvůli chuti, ale i po praktické stránce, je nejlepší sýr grilovat zabalený v alobalu. Na trhu můžete najít i sýry přímo na gril.

Grilovaná zelenina

Nejen jako příloha, ale také jako hlavní chod, se dá použít zelenina. Grilovat můžete téměř všechny druhy. Paprika, rajčata, lilek, cuketa nebo takový chřest a dokonce i mrkev, to vše jsou pochoutky, které si zamilujete. Zelenina také nepotřebuje žádnou speciální péči. Mnohdy ji stačí jen lehce posolit a tím uvolnit její vlastní chuť. Další věcí jsou brambory. Ty se dají dělat na všechny možné způsoby a receptů na grilované brambory najdete spoustu. Nejlepší však je brambory předem předvařit, poté je natřít marinádou nebo jen posolit a nasypat na ně bylinky. Nakonec je dát do alobalu a nechat opéct. Jsou výbornou přílohou k masu a polité smetanou nebo bylinkovým máslem už nikdy neopustí váš jídelníček.

Grilované ovoce

Toto se může někomu zdát bláznivé, ale věřte, že není. Grilované ovoce je teď gastronomický hit, a tak pokud se nebojíte zkoušet nové věci, neváhejte! Výborné jsou grilované jahody, banány, avokádo, hrušky i jablka. Skvělý je také ananas. Ten například stačí jen obalit v cukru nebo potřít medem a dočkáte se výborné sladké tečky za vašim grilovacím večírkem. Výborná je i marináda z hřebíčku, skořice nebo vanilky. Ke grilovanému ovoci můžete podávat smetanu nebo zmrzlinu.

Neváhejte tedy a uspořádejte „grilovačku“, na kterou jen tak nikdo nezapomene. Stanete se mistrem grilu a ukážete přátelům nové cesty, jak grilovat. Hlavně nezapomeňte, že i dobré pití a hudba je základem skvělé grilovací párty!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články