Krb

Jak dlouho sušit dřevo pro topení v krbu a kamnech?

Ať už budeme hovořit o krbových kamnech, které jsou momentálně velkým hitem v řadě rodinných domů nebo kamnech, nacházejících se zejména na našich chatách a chalupách, spotřeba dřeva v zimním období je opravdu velká... Právě proto je třeba, abychom byli dobře připraveni se zásobou, ať už mrazíky uhodí větší či menší. Taková příprava však není jen otázka sezóny, ale naopak i několika let, pokud zrovna neseženeme již suché a rovnou použitelné dřevo k topení. To, jak bude náš dům vytopen, záleží na druhu, kvalitě a stupni vysušení dřeva.

Jak vybrat nejvhodnější krbová kamna?

Při výběru krbových kamen pamatujte v první řadě na tom, že vzhled není tím nejdůležitějším. Samozřejmě, to, jak kamna zapadnou do designu vašeho obývacího pokoje hraje svoji roli a částečně ovlivňuje i výběr velikosti, obkladového materiálu apod., nicméně hlavní rozhodovací kritéria jsou jiná.

Jak vybrat krb s výměníkem?

Vytvořit si doma originální atmosféru dávných časů, ocitnout se jako mávnutím kouzelného proutku v pohádce či v chalupě u babičky, a ulevit svému rodinnému rozpočtu - to vše a mnohem více přináší vybudování krbu pomocí krbové vložky. Složenky a roční vyúčtování topné sezóny vám už strach nenaženou a vaše bydlení získá nový rozměr.