Dílna

Ideální velikost dílny

Ideální velikost dílny je komplikované téma - pro každého je zkrátka ideální něco jiného. A to ani nemluvíme o tom, že každá profese potřebuje různé vybavení dílny. Jak se ale do návrhu dílny pustit od začátku? A jakou velikost dílny tedy zvolit? 

Jak vysoký strop v dílně a garáži?

Rozhodli jste se postavit novou garáž nebo dílnu? Pak je třeba se hned v úvodu zabývat tím, jaké rozměry, tedy i výšku stropu zvolíte. U novostaveb je to o něco jednodušší, protože vám výšku do stropu i ostatní rozměry určí projektant snadno. Při rekonstrukcích prostor to může být komplikovanější vzhledem k možnostem, které daný objekt nabízí i pro zkušené projektanty. A jak vysoký strop by tedy dílna nebo garáž měla mít?

NÁVOD Jak na vnitřní parapet do dílny nebo garáže?

Přemýšlíte, jaký použít vnitřní parapet do dílny, garáže nebo jiné podřadné místnosti? Pokud se jedná o málo používané místnosti, pak stačí klasický plastový parapet, ale co když potřebujeme odolnější odkládací plochu. Takový parapet, který vydrží a zároveň nebude ničit ráz okna. Existují leštěné kamenné parapety (z žuly, mramoru..), které jsou velmi pěkné a i velmi odolné, ale kdo si je může dneska dovolit? A proč si je dávat do dílen nebo garáží? Naštěstí existuje i jiný materiál, který je mnohem dostupnější - keramická dlažba (obklad).