Dekorace

Jak vyrobit dekorační síť?

Dekorační sítě naleznou mnoho využití v každé domácnosti, ale i na zahradách. Výjimkou není ani její používání v komerčních prostorách nebo ve školách. Existují samozřejmě různé typy dekoračních sítí, které mají odlišné vlastnosti. Liší se rovněž i použitý materiál či velikost. 

Co je dekorativní ražený beton?

Pokud chcete mít u domu terasu, chodníčky či příjezdovou cestu se vzhledem přírodního materiálu, ale zároveň v kvalitě betonové plochy, pořiďte si dekorativní ražený beton. Vzor dlaždic či kamene je do čerstvé betonové vrstvy vyražen speciální raznicí. Ale nemusí se jednat jen o šedivou plochu se strukturovaným vzorem. Před začátkem ražby lze povrch probarvit na požadovaný odstín, ražby i barvy lze kombinovat. A když se na hotovou ražbu přidá i příslušná patina, vypadá ražený beton naprosto stejně jako přírodní materiály. Stačí si ve vzorníku vybrat barvu a strukturu, která se vám bude líbit.

Jak vyrobit betonové koule?

Betonové koule patří k oblíbeným exteriérovým dekoračním prvkům, které zajímavým způsobem oživí každou zahradu. Nechce se vám za ně ovšem utrácet v obchodech? Vyrobit si je můžete i vlastními silami. Jak na to?

Zejména kamenné koule vám poměrně významně zasáhnou do rodinného rozpočtu. Dají se ovšem nahradit těmi vyrobenými z betonu. Potřebovat budete jen několik málo surovin a náčiní.

Jak vyrobit umělý kámen?

Hledáte vkusnou dekoraci, kterou využijete v interiéru i exteriéru a můžete si ji vyrobit sami? Pak neváhejte a vyzkoušejte výrobu umělého kamene. Nejedná se o nic složitého, takže to zajisté zvládne každý.  Výroba umělého kamene Vás vyjde na pár korun a výsledek je skutečně luxusní. Rozhodně je to jednodušší, než hledání okrasných kamenů v přírodě a následně jejich přepravování.

Jak vyrobit domácí lepidlo?

Výroba lepidla v domácích podmínkách není úplně běžným postupem, jak získat materiál k lepení nejen papíru, ale například i plastů. Někdy se však jedná o metodu nevyhnutelnou, především v případě, kdy nemůžeme zaběhnout do obchodu, chceme ušetřit nebo chceme pracovat s lepidlem vyrobeným bez zbytečné chemie. Na výrobu potřebujeme běžně dostupné suroviny a postup je velice snadný. lepidlo vyrobené je tímto způsobem je levné, šetrné a představuje skvělý způsob zábavy při vyrábění s dětmi.