Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Možnosti zabezpečovací techniky (mříže, vrata)

  

Rolovací mříže jsou určeny především k ochraně výloh. Jsou velmi tradiční po celém světě díky ověřenému způsobu zabezpečení v moderním technickém řešení. Vyrábějí se z hliníkové slitiny nebo z ocelových profilů. Jdou doplnit zámkem nebo pojistkou proti odrolování.

Lze ale také přidat koncová bezpečnostní lišta či automatizační bezpečnostní prvky.

Rolovací mříže jsou navíc bezúdržbové a díky kvalitnímu zpracování a materiálu vám zajistí vysokou životnost i s pohyblivými součástkami.

Do velkoobchodů či provozů s rychloběžnými vraty

Rychloběžná vrata jsou vhodná zejména pro výrobní haly a velkoobchody. Navíc vám ušetří teplo díky rychlému zavírání. Vyrábějí se ze silnostěnné fólie s výztužemi a bočními díly. Ostatní kovové součásti se vyrábějí z pozinkovaného materiálu. Rychloběžná vrata jsou spíše vhodná do vnitřního prostředí. Jejich výhodou je rychlé uzavírání s velkou bezpečností provozu a hlavně nízké pořizovací náklady.

Chraňte se i proti požáru

Požární vrata jsou obvykle posuvná. Ovládání je buď manuální, elektromagnetické nebo elektromotorické. Protipožární vrata jsou vyráběna z ocelových, žárově zinkových lamel vyplněných minerální plstí. Pancíř těchto vrat je uložen ve speciálním boxu ze stříbrného plechu. Protipožární vrata by měli splňovat požadavky na odolnost proti požáru minimálně na 30 minut a měla by být navržena jako standardně uzavřená. K zajištění bezpečnosti jsou protipožární vrata vybavena bezpečnostní koncovou lištou a infrazávorou.  Tato vrata se vyrábějí především na míru. Když vrata zaznamenají překážku, automaticky se zastaví a začnou reverzovat do otevřeného stavu, spustí se signál a začne odpočítávat čas pro uzavření.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články