Vrata

Vady sekčních vrat a jejich způsoby oprav

Sekční vrata jsou vrata, která jsou rolovací, sklopná nebo posuvná. Mohou mít buď hliníkovou konstrukci, která je zakotvená z vnitřní strany objektu nebo klasickou se zárubní a křídly. Sekční vrata se skládají z pěti částí - vodící lišty, vrahové křídlo, spojovací prvky lamel, torzní pružiny a elektromotor, který není vždy podmínkou.

Možnosti zabezpečovací techniky (mříže, vrata)

Rolovací mříže jsou určeny především k ochraně výloh. Jsou velmi tradiční po celém světě díky ověřenému způsobu zabezpečení v moderním technickém řešení. Vyrábějí se z hliníkové slitiny nebo z ocelových profilů. Jdou doplnit zámkem nebo pojistkou proti odrolování.

Lze ale také přidat koncová bezpečnostní lišta či automatizační bezpečnostní prvky.

Rolovací mříže jsou navíc bezúdržbové a díky kvalitnímu zpracování a materiálu vám zajistí vysokou životnost i s pohyblivými součástkami.

Rychloběžná vrata

Takzvaná rychloběžná vrata se vyplatí pro všechny podnikatele a majitele skladů a větších prostor, jako jsou supermarkety, výrobní haly a podobně. Díky rychlému zavíraní a otevírání jsou zvláště vhodné pro místnosti, kde vadí rychlé střídání teplot, hodí se do prostor kladoucích vyšší nároky na hygienu, vlhkost (mikroklima uskladněného materiálu, například ve skladech rychle se kazících potravin), průvan, prach, hluk a při požadavcích na oddělení výroby v „čistých provozech“.

Vrata a mříže

Už od středověku jsou mříže nejspolehlivějším způsobem, jak zamezit zlodějům v průniku na váš pozemek a odcizit cokoliv, na čem vám nějak zvlášť záleží. Pokud si nejste jisti, jakou mříž si pořídit a zda pro vás bude mít vůbec smysl, zkuste zauvažovat nad možností pořídit si rolovací mříž. Možná to bude ideální řešení pro celou rodinu.