Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Ulehčete životnímu prostředí - třiďte odpad

  

Životní prostředí je místem, které sdílí veškerá naše populace. Kvalita našeho života se právě odvíjí od stavu, v jakém se momentálně toto prostředí nachází. I my jsme tudíž součástí životního prostředí a proto bychom ho měli chránit a chovat se k němu šetrně. Jen tak si můžeme dopřát kvalitnější životní podmínky.

Lepší životní prostředí přináší i kvalitnější život

Jestliže máte zájem o kvalitnější život a chcete chránit životní prostředí, můžete tak učinit  již nyní. Stačí, když vaše domácnost začne třídit odpad. Každá domácnost totiž za den vyprodukuje nějaké to množství odpadů, které je potřeba pak dále zpracovávat. Kdybychom to nedělali, čekali  by nás v budocnou velice nepříjemné věci. Odpad by se totiž válel všude kolem nás.

Kam s odpadky?

Většinu odpadků, které vyhodíme, čeká recyklace. Ta může odpadky vhodným způsobem využít i k výrobě nových produktů, které se pak dostávají znovu do naší domácnosti. Je to koloběh, který pomáhá chránit životní prostředí tím, že šetří jeho výrobní zdroje. K tomu je ale důležité třídit odpad, protože pokud to dělat nebudeme a odpadky budeme házet stále do směsného odpadu, nenajde zahozený odpad v budoucnu již žádné další využití.

V České republice třídí v současnosti odpad již přes 70% populace, což je velice solidní číslo. Jde vidět, že lidem v Česku není životní prostředí lhostejné. Také se v Evropě řadíme mezi země s nejhustší sběrnou sítí.

Začněte třídit odpad i vy!

Třídit odpad je nesnažší provádět již u vás doma, kdy máte více košů na různý druh odpadů. Podle statistik se nejvíce vyprodukují plasty a papír. Na tento druh odpadů je v Česku také nejvíce kontejnerů. Pokud přemýšlíte o tom, kam doma budete vyhazovat výrobky ze skla, tak jsou často doporučovány plastové krabice.

Barvy kontejnerů na tříděný odpad

Kontejnery se rozlišují svými specifickými barvami. Kontejner na sklo má nejčastěji barvu zelenou, ale může se objevit i v bílé barvě. Dále tu jsou kontejnery na papír, jehož poznávací barva je modrá. Pak tu máme kontejnery ve žluté barvě určené pro plast a také oranžové pro nápojové kartony.

Jestliže máte zájem o to přidat se k většině a třídit odpad, ale máte o hustotu kontejnerů obavy, tak vás mohu ujistit, že jsou vaše obavy zcela zbytečné. Jak již bylo řečeno, Česká republika se řadí mezi země s nejlepším pokrytím sběrné sítě a v současnosti činí součet všech kontejnerů na tříděný odpad více než 240 000 kusů. To odpovídá tomu, že v průměru na tyto kontejnery narazíme každých 200 metrů.

Ať už třídíte nebo ještě netřídíte odpad, tak vězte, že to má smysl. Pomůžete tím nejen životnímu prostředí, ale také sobě a svému okolí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články