Sokl

Co dělat s popraskaným soklem u plotu?

Jako všechny stavební materiály, i betonový sokl nebo podezdívka postupně degraduje vlivem působení okolní povětrnosti. Ji-li dílec vhodně odizolovaný, dochází k degradaci velmi pozvolně a pravidelnou údržbou je možné dosáhnout velmi dlouhé životnosti při kontinuálně dobrém vzhledu. V případě velmi dlouhé doby užívání nebo u plotů ve vlhkém prostředí s neodpovídající hydroizolací však muže dojít k degradaci zrychlené, jež má za následek vznik prasklin v povrchových vrstvách, jež postupně pronikají do hloubky (mechanismus praskání je založen na nedostatečném vysychání a promrzání konstrukce). Jak tyto praskliny opravit?

Jak pracovat s marmolitem?

Možná to chvíli trvalo, ale dnes už máte jasno. Rozhodli jste se některá místa na domě a v zahradě pokrýt marmolitem. Za pomoci odborníků už dokonce víte i to, jaké množství budete potřebovat. Pak už stačí jediné, vrhnout se do práce. My bychom rádi pomohli, proto přinášíme návod, jak pracovat s marmolitem. Nebojte se, není to obtížné.

7 příčin, proč venkovní zdi vlhnou

Máte problémy s vlhkostí? Dělají se vám vlhké mapy na omítce? Může to mít za následek řada různých příčin. Pojďme si teď některé z nich přiblížit. V tomto článku si v krátkosti povíme něco o soklech, balkónech, vzlínání vody, prasklém potrubí, popraskaných taškách, špatných parapetech a o nedostatečném oplechování.