Saunování

Jak správně se saunovat?

Odkud se vzala sauna? Z Finska? Tento stát v oblibě saunování exceluje, ovšem byla přeskočena ohromná kapitola, jež začíná ve starověkém Egyptě, antickém Řecku i Římě. Zkrátka všude tam, kde již dávno před námi odhalili nekonečný přínos horkého vzduchu pro naše tělo. Proč je tolik prospěšná a jak si ji dopřávat správně se dozvíte v následujícím článku.

Jak často chodit do sauny?

Sauna patří k nejpopulárnějším metodám, jak pečovat o své zdraví. Dalo by se říct, že Česko, země pijáků piva a milovníků grilování, se za posledních zhruba 30 let změnila i v zemi saun. Ať už se jedná o klasické finské, parní nebo moderní infra sauny, jsou v hotelech, fitness centrech i sportovních klubech. Spousta lidí si saunu pořídila i domů.

Saunování je skvělým relaxem pro každého

Sauny jsou po celém světě známy již od pradávna, kdy jsou využívány k uvolnění škodlivých látek z těla a dobře působí i na duševní a psychickou stránku člověka. Pocházejí z Finska, kde tato tradice vznikla a má dlouhou historii. Také slovo sauna figurující v její názvu je původem z finského jazyka.