Řezání

Zkušenosti s pilou Scheppach HS100S

Dlouhou dobu jsem uvažoval nad recenzí pily Scheppach HS 100 S. Konečně jsem se odhodlal a tak v níže uvedených odstavcích Vám popíši mé praktické zkušenosti. Myslím, že si tato nejpopulárnější stolní hobby pila roku 2019 zaslouží vyzdvihnout slabé i silné stránky. 

Jak funguje ponorná pila?

Profesionálové, ale i domácí kutilové, potřebují při práci celou řadu nářadí. Při jeho pořizování věnují největší pozornost výběru elektrického nářadí. Mezi něj pak jistě platí pily. Níže se zaměříme na pilu ponornou, která je na trhu už velmi dlouho, ale mnozí nevědí, jak funguje a jak s ní pracovat. Dříve byla totiž pro domácí kutily cenově nedostupná.

Jak správně řezat sklo?

Výroba skla má v naší zemi dlouholetou historii a tradici. Není divu, že se jím obklopují i naše domácnosti. Ať už jsou to okna, prosklené dveře nebo zrcadla, zůstává sklo stále křehkým materiálem a není žádnou výjimkou, že občas praskne nebo se vysype. Ale proč hned shánět odborníky? Máte-li šikovné ruce (A Češi zlaté ručičky mají!) a kuráž, můžete si sklo vyměnit sami! No jo, jenže jak ho uříznout, aby neprasklo? Pojďme si to říct... Chcete-li ovšem provést dobrou práci, musíte se kvalitně připravit.