Radiátory

Jak spočítat velikost radiátoru?

Pokud si pořizujete nové topení, nebo měníte radiátor v některé z místností, měli byste si nejprve zjistit, jak veliké radiátory skutečně potřebujete. Předimenzované topení by totiž znamenalo nejen zbytečně vysoké pořizovací náklady, ale také vyšší provozní náklady.  Pokud se chystáte na komplexní změnu vytápění, je projekt od odborníka dobrou investicí. Daleko přesněji zmapuje vaše potřeby a navrhne vhodné radiátory a další prvky otopné soustavy. Může tak přizpůsobit zdroj vytápění i typy radiátorů přesně vašim podmínkám a tím vám do budoucna ušetřit hodně peněz.

Jaký kartáč na čištění deskových radiátorů?

Zdá se vám, že máte v místnosti spoustu prachu a nevíte odkud se bere? Vaše záclony jsou věčně šedivé a  podlaha, kterou každý den utíráte, je stále zaprášená? Mnoho lidí si ani neuvědomí, že tento problém může způsobit zaprášený a špatně vyčištěný radiátor. Čištění radiátorů je věc, která by se měla dělat a určitě by se na ni nemělo zapomínat! Na radiátor odkládáme různé věci, většinou mokré a odkapávající voda společně s pavučinami a prachem zanechává uvnitř špínu.

Typy radiátorů - jak vybrat?

Nezáleží na tom, jestli právě pořizujte radiátory zcela nové nebo se pokoušíte o jejich výměnu. Vždy je nutné přihlédnout k aktuálním požadavkům a možnostem dané stavby a vybrat přesně takový typ, který svou funkčností a poskytovanými výhodami co nejlépe zapadne do interiérového konceptu.

V dnešní době není nutné obcházet výrobce a pracně se dohledávat informací, které by vám napomohly k jednoduššímu výběru. Virtuální pokrokové technologie nabízejí okamžitou odezvu v podobě informativně laděných článků, jako je tento. Jak tedy správně vybrat radiátor a který je do vašeho domova ten nejvhodnější a který naopak pro vás vhodný není?