Praskliny

Jak opravit prasklý vnitřní roh zdi?

Prasklý vnitřní roh zdi se někdy nevyhne ani sebe precizněji postaveným stavbám. Praskliny vznikají v místě styku dvou stěn případně stěny a stropu. Může se jednat o drobné (vlásečnicové prasklinky) nebo hlubší praskliny, u kterých je potřeba být obezřetnější. Je potřeba zjistit, zda se prasklina časem nezvětšuje a zda tedy není nutná sofistikovanější opatření. V tomto článku si popíšeme, jak tyto praskliny opravit?

Oprava prasklin po štukování

Praskliny, trhliny a mnoho nerovností v omítce jsou jistě velmi nepříjemným společníkem, kterého si v novém ani starším bytě nepřejeme denně potkávat. Naštěstí existují zaručené postupy, které nám pomohou tento problém vyřešit. A my jsme se rozhodli je přehledně popsat v našem článku. Chcete-li se tedy dovědět více o opravách prasklin po štukování, pak čtěte dále.

Jak opravit praskliny na stropě?

Prasklý strop představuje nepříjemný problém mnoha majitelů nemovitostí. Jak na účinnou opravu?

Jak se vypořádat s prasklinami v omítce?

Všichni to známe. Čas od času si čerstvě vymalujeme nový byt. Zatmelíme díry po obrázcích, protože je dáte na jiné místo a původní plochu využijete na něco jiného. Vyspravíte rohy okolo dveří a oken, postaráte se o drobné prasklinky. Vymalujete, dáte si záležet při výběru barev a motivu. Těšíte se z nového prostředí, ale až do dne, kdy se opět někde objeví nějaká prasklina v omítce. A většinou to bývá přibližně v tom stejném místě, kde jste je před časem tmelily.