Lepení

Lepení - vše co je potřeba vědět

Lepením se spojují jednotlivé konstrukční spoje, různé materiály rozličných vlastností, které musíme při lepení respektovat. Lepením změníme nesoudržné části na jeden pevný společný celek.

Jak lepit průhledné materiály?

Lepení běžných materiálů není zrovna složitou záležitostí. Ve většině případů je lze lepit nejrůznějšími typy lepidel. Problém však může nastat ve chvíli, kdy je potřeba přilepit materiál průhledný, např. sklo či plast. Některé typy lepících materiálů, ať už se jedná o lepidla, silikony nebo nejrůznější směsi, mohou pod průhledným materiálem zanechávat poměrně nevzhledné mapy a skvrny, nehledě na nejrůznější barevné odstíny. Takovýto výtvor poté zkazí celkový vzhled díla a mnohdy je třeba začít s prací od začátku. Jak lepit průhledné materiály, aby výsledný efekt byl co nejčistší a nejlepší? Existuje několik způsobů a můžeme využít různé lepící materiály, který je ovšem ten nejlepší?

Jak lepit papírové tapety?

Chcete kreativně změnit Váš interiér? Do módy se v posledních letech opět vrací tapety. Vybírat lze z desítek různých vzorů a barev. Pokud víte jak na to, jde tapetování snadno od ruky – ale může Vás i potrápit. Přečte si několik užitečných rad a tipů.